reporter
22.03.09,15:43
Ahojte,

minuly rok som si v lete prerušil živnosť na dva roky.
Jedna faktura mi bola zaplatena podľa dohody ale vlastne tri tyzdne po preruseni zivnosti. Uplatnujem si paušálne výdavky, ziadne uctovnictvo som teda neviedol. Mam to v DP podla Vas nejako riesit alebo to dat cisto do prijmov?

Podnikatelsky ucet som si zrusil po siestich mesiacoch po preruseni zivnosti, ako by ste uvadzali v DP uroky na ucte v mojom pripade z tohto obdobia?

Dakujem, vela pripadov na porade sa zaobera prerusenim zivnosti u ludi, ktori vedu uctovnoctvo, tak preto tato otazka.
Janurka
22.03.09,15:13
Pri paušálnych výdavkoch r. 40 a 41 DP.
reporter
22.03.09,17:59
Pri paušálnych výdavkoch r. 41 a 42 DP.

Dakujem, pre upresnenie, mam tu sumu, sice mne zaplatenu len tri tyzdne po preruseni zivnosti, vyňať z príjmov v tabuľke č.1 (príjem zo živnosti) a dať ju do riadka 41 a 42? Potom do ktoreho presne? Mam z toho chaos.

Plati to aj pre tie uroky z banky po prerušení živnosti?

Ďakujem za ochotu,
Janurka
22.03.09,20:22
Dakujem, pre upresnenie, mam tu sumu, sice mne zaplatenu len tri tyzdne po preruseni zivnosti, vyňať z príjmov v tabuľke č.1 (príjem zo živnosti) a dať ju do riadka 41 a 42? Potom do ktoreho presne? Mam z toho chaos.

Plati to aj pre tie uroky z banky po prerušení živnosti?

Ďakujem za ochotu,
Prepáč, v predchádzajúcom príspevku som zle uviedla riadky DP. Už som opravila. Príjmy do r. 40 - pol. zvyšujúce ZD, prípadné výdavky do r. 41 - pol. znižujúce ZD.
ego.mc
23.03.09,05:51
Dakujem, pre upresnenie, mam tu sumu, sice mne zaplatenu len tri tyzdne po preruseni zivnosti, vyňať z príjmov v tabuľke č.1 (príjem zo živnosti) a dať ju do riadka 41 a 42? Potom do ktoreho presne? Mam z toho chaos.

Plati to aj pre tie uroky z banky po prerušení živnosti?

Ďakujem za ochotu,

Pri úrokoch postupuješ podľa § 43 ZODP.
Je na tebe, či ich zahrnieš do zdaniteľných príjmov a daň z úrokov budeš pokladať za preddavok dane - v takom prípade ich uvedieš v DP, alebo ich budeš pokladať za daňovo vysporiadané a vtedy ich v DP neuvedieš.