tama
22.03.09,17:30
Ahojte,
trochu ma to zarazilo....zamestnávateľ urobil zamestnancovi ročné zúčtovanie preddavkov na daň z prij. FO zo závislej činnosti, kde mu vyšiel nedoplatok... ale ten zamestnanec má zároveň aj živnosť a počas roka mal aj príjmy z podnikania.
Nieviem ako to presne teraz vyriešiť s jeho daňovým priznaním /B/, uviesť tam aj príjem zo závislej činnosti? :confused:
Tweety
22.03.09,16:36
Ahojte,
trochu ma to zarazilo....zamestnávateľ urobil zamestnancovi ročné zúčtovanie preddavkov na daň z prij. FO zo závislej činnosti, kde mu vyšiel nedoplatok... ale ten zamestnanec má zároveň aj živnosť a počas roka mal aj príjmy z podnikania.
Nieviem ako to presne teraz vyriešiť s jeho daňovým priznaním /B/, uviesť tam aj príjem zo závislej činnosti? :confused:
Áno, samozrejme. Len ako doplňujúca otázka, a prečo ten živnostník vôbec žiadal svojho zamestnáv. o vykonanie RZD? RZD je len o príjmoch zo ZČ.
tama
22.03.09,16:47
To "áno samozrejme" znamená že to tam uviesť? Neviem prečo žiadal, možno mu to nebolo celkom jasné a mňa to trochu zarazilo teraz.
Ďaaaaaakujem za info :)
Tweety
22.03.09,17:04
To "áno samozrejme" znamená že to tam uviesť? Neviem prečo žiadal, možno mu to nebolo celkom jasné a mňa to trochu zarazilo teraz.
Ďaaaaaakujem za info :)
Tvoja otázka bola: uviesť tam aj príjem zo závislej činnosti? , moja odpoveď teda ,áno, samozrejme. Je na tom niečo nejasné?
tama
22.03.09,17:39
všetko jasné, ešte raz ďakujem
tama
23.03.09,18:25
a ešte jedna malá podotázočka: ak je v tom ročnom zúčtovaní od zamestnávateľa vyčíslený aj úhrn preddavkov na daň, zrazeny všetkými zamestnávateľmi /par.35/ dáva sa to do DP na riadok 100?
:rolleyes:
Andyke
23.03.09,18:34
Pokiaľ zamestnávateľ už urobil RZD tak mal vydať zamestnancovi
takéto potvrdenie : (pozri 2. stranu)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/zuctovanie2008.pdf
Máte takéto potvrdenie ?
maturantka
23.03.09,18:51
a ešte jedna malá podotázočka: ak je v tom ročnom zúčtovaní od zamestnávateľa vyčíslený aj úhrn preddavkov na daň, zrazeny všetkými zamestnávateľmi /par.35/ dáva sa to do DP na riadok 100?
:rolleyes:
Áno.
tama
23.03.09,18:52
áno, máme také potvrdenie
maturantka
23.03.09,18:56
Tak bude prílohou k daňovému priznaniu typ B.
tina.mm
24.03.09,15:24
Dobrý deň.
Aj ja mám podobný prípad, len s tým, že zamestnancovi vznikol preplatok na dani, ktorý mu už zamestnávateľ vyplatil. Tiež ale musí podať daňové priznanie.
Kde v DP musím uviesť, že už bol preplatok na dani vyplatený?