jaahodna
22.03.09,17:15
PROSIM VAS, podavam opravne danove priznanie. vyslo mi strata. ale v povodnom som mala zaklad dane aj dan, KTORU SOM UZ MEDZITYM UHRADILA. AKO SI TO VYZIADAM SPAT? V dan.priznani som taku kolonku nenasla!!!!!!!! dakujem.
jamis
22.03.09,16:16
Stačí na DÚ napísať žiadosť o vrátenie dane.
brutovska
16.03.12,06:35
Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadne vrátenia daní r. 2012. Nič sa nezmenilo?
Mám podať žiadosť o vrátenie dane po podaní opravného DP. Kedy mi to
vrátia? Je to pre mňa dosť súrne. Ďakujem.
KEJKA
16.03.12,07:55
opravné? A už si stihla platiť?
Na opravné sa majú pozerať ako na riadne - teda bez problémov by daň mali vrátiť - len prilož k opravnému list so žiadosťou.
ak si mýliš opravné s dodatočným, tak je málo informácií, ale isto treba podať žiadosť, bez nej nevrátia nič.
brutovska
16.03.12,15:04
Nie, nemýlim sa. Ja chcem ešte v priebehu mesiaca marec podať opravné.
a bohužiaľ už som zaplatila aj daň.
Prílišná iniciatíva škodí ..... počula som už o tom. Ďakujem za vysvetlenie.
veronikasad
16.03.12,15:16
Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadne vrátenia daní r. 2012. Nič sa nezmenilo?
Mám podať žiadosť o vrátenie dane po podaní opravného DP. Kedy mi to
vrátia? Je to pre mňa dosť súrne. Ďakujem.
môžeš uviesť dôvod podania opravného DP ?

§6
(16) Ak daňovník v podanom daňovom priznaní za príslušné zdaňovacie obdobie uplatnil preukázateľné daňové výdavky, nemôže ich po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za toto zdaňovacie obdobie zmeniť na výdavky uplatňované spôsobom podľa odseku 10. Ak daňovník v podanom daňovom priznaní za príslušné zdaňovacie obdobie uplatnil výdavky spôsobom podľa odseku 10, nemôže ich po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za toto zdaňovacie obdobie zmeniť na preukázateľné daňové výdavky.
KEJKA
16.03.12,17:30
ved zadávateľka píše, že ide o aktuálne DP a je marec - lehota ešte neuplynula, takže môže čokoľvek.