warhol12
22.03.09,17:19
Dobry den,
potreboval by som poradit ohladom vysporiadania vlastnickych prav v zahradkovej osade. V ramci restitucie znamy dostal pozemok pod zahradkou v zahradkarskej osade (ma od nej LV). Pred rokmi mu terajsi uzivatel poslal návrh na odkupenie za smiesnu sumu (ktora nebola ani v sulade so zakonom pre tuto oblast). S uzivatelom sa nedohodli na najomnom a on mu ziadne najomne neplatil, postavil si drevenu budu bez stavebneho povolenia a roky sa o zahradu nestaral. Bola mu zaslana ziadost na vypratanie pozemku na ktoru nereagoval. Ked znamy vstupil na pozemok, uzivatel to oznamil na policii ako trestny cin (napriek tomu, ze znamy ma list vlastnictva od pozemku). Policia uznala pravo na vstup na pozemok a trestne podanie zamietla.
Z dobrej vole uzivatelovi znamy ponukol financnu odmenu za drevenu budu a ovocne stromy na pozemku vo vyske prevysujucej trhovu hodnotu a vypratanie pozemku. Uzivatel nekomunikuje, nestara sa o pozemok a ku zjavnej zhode nedojde. Uzivatel a zdruzenie zahradkarov tvrdi, ze postupuje podla 64/1997 z.Z. Zahradkari uz davno nemaju povolenie na uzivanie pozemkov a bolo to potvrdene aj sudom. Takych pripadov je tam viac. Znamy je bezradny.

Ja by som od neho chcel tuto zahradku kupit, ale az ked sa dohodnu lebo nepotrebujem problemy (ale to sa asi len tak rychlo nestane).

Existuje na to nejake riesenie? Uzivatel nema ziaden papier od zahrady, nestara sa o nu, ma tam postavenu drevenu budu (bez povolenia) a vypestoval tam par ovocnych stromov ALE nechce sa zahrady vzdat.

Dakujem

A.
Milan.Žiška
23.03.09,06:45
Osobne by som to riešil opakovanou žiadosťou na vypratanie s upomienkami a potom za asistencie polície búdu zrušiť ( možno aj stromy ) a zlikvidovať na skláku. Doklad na preplatenie zaslať neprispôsobivému a " súdne vymáhať.
Preferoval by som pred tým otvorený rozhovor resp. pokus o zmierenie s informáciou o nasledujúcom postupe.:)
Legislatíva umožňuje obdobné riešenia, samozrejme treba podrobne skontrolovať "jeho" nároky a povinnosti.
Skôr by to však chcelo viac informácií a aby sa ozvali kolegovia od paragrafov.:D:D:D