VLG
22.03.09,19:21
Dobrý deň
Mám záujem zadovážiť si zariadenie na práce v záhrade. Poorať, rozpracovať pôdu, možno pokosiť trávu...
Záhradu mám asi 3000m štvor.
Našiel som na trhu Agzat, potom z vyššej triedy malotraktor Kubota B1410 (už vysoká cena), Labinprogres.

Aké mate skúsenosti s týmito a podobnými zariadeniami?
Resp. na aké kritéria sa zamerať, aj jednotlivé stroje majú rôzne motory, prevodovky....?

Prípadne ak poznáte nejakých ďalších výrobcov malotraktorov?
aviator
23.03.09,05:19
Mne sa osvedčuje malotraktor Terra/Vari. Kubota má celkom dobré meno, používajú ich aj profesionáli. Svokor má niečo, čo je stále v servise, musím sa spýtať na značku.
Myslím, že sa neoplatí k takémuto malotraktoru kupovať rotačnú kosačku, je to veľmi ťažké a tuším za tú istu cenu ako komplet kosačka aj z motorom. V predajni ti povedia.
ucholator
24.03.09,10:58
Mam taku istu plochu ako ty(30 arov)Nechal som sa nahovorit na zariadenie Briggs&stratton quantum xm 55 s pridavnov prevodovkov.Kupil som k tomu pluh,kolesa,navleky na oranie,pridevne zavazie na kolesa.Rotavator bol v zakladnej vybaveNakolko vlastnim aj vinicu chcel som tuto masinku pouzit na zaoravanie a odoravanie.Orbu zahrady riesim cez znameho velkym traktorom. .
Moje skusenosti:
Predajca tvrdil,ze motor zvladne bez problemov oranie.To bol tazky omyl.Mal problem uz pri vyoravani brazdy na zemiaky.Tak ze zaoravanie vinice som vzdal.Prevodovka je vyrobena z lahkej zliatiny a uchyt pre montaz pridavnych zariadeni je vlastne tiez z toho isteho materialu.Samozrejme ze sa mi ulomil.Spojka je kuzelova ovladana bovdenom.Plinuly rozbeh takmer nemozny.Pri roztrhnuti lanka sa zariadenie samovolne uvedie do pohybu co sa mi tiez stalo.Potom som pol dna stravil vystrihavanim rotavatoru z pletiva.Vyrobca vobec nerozmyslal nad bezpecnostou .Pokial sa vam vysmikne z ruk nema motor ziadne zariadenie na vypnutie zapalovania.Myslim ze Vari to ma.
Nezostalo nic ine iba kupene pridavne zariadenia predat pod cenu a pouzivat tuto masinku iba ako rotavator.Na tento ucel postacuje.
TAk ze ja by som vam doporucil,pokial idete nieco podobne kupovat,pozriet si u niekoho znameho ako sa stroj sprava priamo v terene.Je lepsie raz vidiet ako dopadnut tak ako som dopadol ja.S odstupom casu som videl Agzat pri praci a nestacil som sa cudovat co tato masinka dokaze.Keby som siel kupovat znovu urcite by som sa rozhodol pre Agzat.
VLG
24.03.09,17:27
Chcem sa spýtať na Agzat.
V ponuke som ho videl s rôznymi motormi Briggs&stratton, Honda to sú 4takt a ešte 2 takt.
Mate s tým nejaké skúsenosti, plusy - mínusy?
legolas
25.03.09,08:28
Dobrý deň
Mám záujem zadovážiť si zariadenie na práce v záhrade. Poorať, rozpracovať pôdu, možno pokosiť trávu...
Záhradu mám asi 3000m štvor.
Našiel som na trhu Agzat, potom z vyššej triedy malotraktor Kubota B1410 (už vysoká cena), Labinprogres.

Aké mate skúsenosti s týmito a podobnými zariadeniami?
Resp. na aké kritéria sa zamerať, aj jednotlivé stroje majú rôzne motory, prevodovky....?

Prípadne ak poznáte nejakých ďalších výrobcov malotraktorov?


Prajem dobrý deň, ja osobne by som Vám doporučil malotraktor VARI systém. Je to vylepšená TERRA. Ja som vlastníkom TERRY, ale tieto sa už nevyrábajú. VARI je to isté, len s tým, že rýchlosti sú 3+spiatočka. Ja som vlastníkom 1/2 ha záhrady, oriem, rotavatorujem, robím hrobky na zemiaky, zahrňam, ohrňam, kosím, jedným slovom všetko sa s tým dá robiť, dokonca ak si kúpite vlečku, tak môžte ísť do lesa na drevo. Dokonca je na to vyrobená rotačná kosačka s pohonom kolies, záber 52cm, krásne ukladá a je lepšia ako lištová. Ja vlastním obidve takže viem porovnať. Tento malotraktor vlastním od roku 1984 a ešte nebol v oprave. Ak môžem ešte poradiť tak kupovať pluh jednoradličný, ja mám dvojak a stále oriem len jednou stranou. Ak ste kutil, tak si z príslušenstva polovicu veci urobíte sám. To je všetko, nech sa Vám darí:) Čo sa týka AGZATU nie zlý, ale podľa mňa je nemotorný a jeho výkon je slabší.
nana307
26.03.09,05:12
Prajem dobrý deň, ja osobne by som Vám doporučil malotraktor VARI systém. Je to vylepšená TERRA. Ja som vlastníkom TERRY, ale tieto sa už nevyrábajú. VARI je to isté, len s tým, že rýchlosti sú 3+spiatočka. Ja som vlastníkom 1/2 ha záhrady, oriem, rotavatorujem, robím hrobky na zemiaky, zahrňam, ohrňam, kosím, jedným slovom všetko sa s tým dá robiť, dokonca ak si kúpite vlečku, tak môžte ísť do lesa na drevo. Dokonca je na to vyrobená rotačná kosačka s pohonom kolies, záber 52cm, krásne ukladá a je lepšia ako lištová. Ja vlastním obidve takže viem porovnať. Tento malotraktor vlastním od roku 1984 a ešte nebol v oprave. Ak môžem ešte poradiť tak kupovať pluh jednoradličný, ja mám dvojak a stále oriem len jednou stranou. Ak ste kutil, tak si z príslušenstva polovicu veci urobíte sám. To je všetko, nech sa Vám darí:) Čo sa týka AGZATU nie zlý, ale podľa mňa je nemotorný a jeho výkon je slabší.
AGZAT je prevodovka bez poruchy, k prevodovke AGZAT pracuje dobre Briggs-Stratton aj Honda, Občas je ešte na trhu aj dvojtakt, to bola klasika na roky. Ja mám Briggs, som spokojný. Ak kupovať, tak AGZAT a k tomu motor podľa chuti, samozrejme asi 5-5,5kW. A k tejto kombinácii môžete zavesiť takmer všetko náradie, aj pluh do vinice. Pozor, naj pluh je treba nastaviť! Popýtajte sa na to pri kúpe, poradia .
VLG
26.03.09,19:06
Zajtra pôjdem obzrieť do predajne Vari aj
Agzat. Vďaka zatial za rady
deane7
17.11.12,06:57
Tak sa teraz rozhodujem aký by som kúpil rotavátor, určite ako pohon by som chcel štvortakt, teraz majú Hondu aj Kawasaki. Možno by som kúpil motor a rotavátor, ostatné by mi stačilo aj neskôr. Ale našiel som Roravátor od Šupu, ten má riadnu prevodovku krorá by už mala stačiť aj na montáž prídavných zariadení. http://www.supa.sk/rotavatory-a-kultivatory/rotavatory-ako-prislusenstvo---(-supa-vari-agzat)/rotavator-mpt-317-profi/
VLG
25.11.12,13:55
Ja som nakoniec kupil VARI z motorom Honda 4takt. Zatiaľ max. spokojnosť.