Cibija
22.03.09,20:42
Na začiatku podnikania sme zaplatili faktúru za prenájom /na celý rok/ z osobného účtu, ktorý nie je nahlásený na daňovom úrade, a majiteľ účtu sa nezhoduje s menom na faktúre. Je možné dostať tento doklad do nákladov ?:confused:
Poraďte prosím...
UBIKA25
22.03.09,19:47
Ak faktúra je vystavená na "vaše" meno áno a vyriešila by som to potom pokladňou úhradu...
Cibija
23.03.09,07:08
Faktúra je na priateľa, bankový účet je na mňa on je len splnomocnenec účtu... /firma zatiaľ nemá svoj účet, všetko ide cez hotovosť /
Tweety
23.03.09,07:21
[quote=Cibija;995336]Faktúra je na priateľa, bankový účet je na mňa on je len splnomocnenec účtu... /firma zatiaľ nemá svoj účet, všetko ide cez hotovosť /[/quote
Ak nie je faktúra na meno spoločnosti, alebo SZČO, ktorej sa týka, nemôže byť ani jej nákladom .
Cibija
24.03.09,06:39
Faktúra je OK ! Mne ide o platbu : 1. bola zaplatená z účtu, ktorý nie je na fyzickú osobu (ktorá je na faktúre)
2. fyzická osoba nemá svoj účet (ani osobný, ani podnikateľský)
a tým pádom ani nahlasený na daňovom úrade. Všetky prevody robí zatiaľ v hotovosti. Ako môžem dostať túto faktúru do nákladov.
UBIKA25
24.03.09,07:03
platbu dáš úhradou v hotovosti pokladňa, alebo interný doklad suma úhrady, zaúčtovanie naprl réžia, a priloženie výpisu z účtu
matka7
24.03.09,07:03
ja to robim nasledovne:
v den uhrady bankou robim:
1. prijmovy pokladnicny doklad: prijemca je majitel uctu ktory platbu zrealizoval (davam len meno, adresa lebo je to obycajny obcan), text: uhrada faktury VS .., vydavajuci je sczo s icom a dic. vsetko mam dolozene kopiou bankoveho vypisu o uhrade.
2. Nasledne si zaradim do pokladne vydavkovy doklad k tomuto prijmovemu.
Cibija
24.03.09,07:18
Ďakujem pekne za pomoc, ako vidím, všetko sa dá :-)