NKI
06.07.05,13:31
Prosim, ma niekto skusenosti s cestnym prehlasenim tykajucim sa danoveho vydavku? Konkretne sa jedna o to, ze podnikatel stratil doklad o zaplateni ceniny-kolku pri zakladani zivnosti. Postacilo by, keby som prilozila prefoteny ZL na ktorom je kolok a cestne prehlasenie o strate? Zda sa mi to dostatocne preukazatelne, ale neviem co na to DU.
Zuziana
06.07.05,11:38
Asi nie, to by bolo čestných prehlásení....... A výdavok 1000,- Sk. Asi by som si život s tým nekomplikovala.
Jana Acsová
06.07.05,11:48
Prosim, ma niekto skusenosti s cestnym prehlasenim tykajucim sa danoveho vydavku? Konkretne sa jedna o to, ze podnikatel stratil doklad o zaplateni ceniny-kolku pri zakladani zivnosti. Postacilo by, keby som prilozila prefoteny ZL na ktorom je kolok a cestne prehlasenie o strate? Zda sa mi to dostatocne preukazatelne, ale neviem co na to DU.Za pokus to stojí. Je to predsa zrejmý výdavok, ktorý si nemôže uplatniť žiadny iný daňovník. Preukazuje to hlavne účel použitia výdavku, ale stretla som sa už s akceptom takéhoto výdavku. Je potrebné pripraviť sa na daniarov obhajobou "všetci sme raz začínali". Čestné prehlásenie musí byť však "ojedinelé riešenie", prípadne jednorázové. Nesmie sa z toho urobiť obvyklá prax.
Na druhej strane, zas taká ohromná sankcia z toho nevyplynie v prípade, že by boli veľmi tvrdohlaví.
(Nedá sa vyžiadať kópia dokladu na pošte - na predaj cenín nepoužívajú prísne zúčtovateľné tlačivá ani ERP?)
NKI
06.07.05,11:58
Nejde o velky vydavok, ale pri tom malom mnozstve jeho nakladovych poloziek mi je luto sa na to vykaslat. Na poste - skoda reci!!!
Paula
06.07.05,12:05
Takýchto "stratených" výdavkov môže byť viac. Na dopr.inšpektoráte vám napr. predajú kolky za 2000 (za ev.číslo) a doklad o kúpe kolkov sa nenamáhajú vystaviť. Myslím, že ŽL by mal stačiť ako dôkazový materiál o kúpe kolku.:)