muros
23.03.09,00:27
dobry den,

zhanam vhodnu radu
- ako postupovat v pripade ked uz od dna 01.12.2008 nepracujem u byvaleho zamestnavatela kde som mal podpisanu hmotnu zodpovednost - spolocna hmotna zodpovednost.
- pri podpise dohody nebola vykonana inventura, //vtedajsia neznalost zakona a moje zanedbanie// pri skonceni pracovneho pomeru tiez nebola vykonana inventura


- zamestnavatel teraz 01.03.2009 pozaduje zaplatenie za predchadzajuci schodok k datumu inventury ktora bola vykonana v mesiaci 01.08.2008, na uvedenej pozicii, predavac-pokladnik som pracoval od 01.03.2008 predchaduajuca inventura bola v 01.09.2007 cize davno predtym ked som ja nastupil do zamestnania,


- ako sa celkovo zbavit zodpovednosti? obstojim na sude ak sa obratim na §182 ods.3 - dôvod neodborne manipulovanie veducej pri preberani tovaru a pri prijimani tovaru na stav, kde viackrat sa stavalo ze sa predavalo co este nebolo prijate /stavy do minusu/ a naopak, machinacie veducej cim mohlo dojst z nezrovnalostiam - toto sa da dokazat zaznamom v pokladni aj v uzavierkach - ale ako dostat tieto dôkazy? /inspektoratom prace alebo nejakou danovou kontrolou?/

- do kedy mozem poziadat byvaleho zamestnavatela o vykonanie inventury - aby mi neprisil dalsie schodky ktore vzniknu od datumu kedy uz nepracujem do nasledujucej inventury
- ako mam porozumiet toto §183 ods. 2 dohoda o hmotnej zodpovednosti zanika dnom skoncenia pracovneho pomeru,
teda ak bude nasledujuca inventura presne o rok 01.08.2009 zodpovedam este za skodu od inventury 01.08.2008 do 30.11.2008 do doby kedy som este pracoval? celkovy schodok inventury sa potom rozpocita na mesiace a na osoby?

dakujem za odpovede