Cykloturista
23.03.09,07:30
Dobrý deň,

spravil som si priznanie DPH a k tomu dokumenty:
- výkaz o príjmoch ( hodnoty mi na počudovanie sadli s priznaním )
- výkaz o majetku , s ktorým mám problém :

Na riadku č.6 je potrebné udávať koľko tovaru mi k 31.12.2008 zostalo,
teda v akej sume.

Ja som nakupoval knihy z Čiech. Teda knihy mi boli zaslané na Slovensko,
faktúra bola uvedená v CZK aj SK s tým aby sa na ich účte v čechách objavila požadovaná suma v CZK.
Na pošte som preto vždy poslal peniaze šekom ( EUROGIRO alebo ako sa to volá ) na účet v zahraničí tak, že na základe aktuálneho kurzu NBS mi na pošte vyrátali aktuálnu sumu v SK a tú som odoslal. DOdávateľovi prišla suma v CZK presne na halier, takže faktúra bola zaplatená.

K 31.12.2008 mi zostalo len niekoľko kníh, ale aj to je tovar ktorý musím vyúčtovať do výkazu o majetku.

Moja otázka znie :
V akej sume uviesť tento majetok ?

Prepočítať cenu kníh na základe nákupnej ceny ( t.j. CZK*kurz NBS k danému dátumu platby na pošte )
alebo uviesť cenu kníh na základe predajnej ceny,za koľko ich predávam?

Ja som urobil prvú možnosť, ale je to správne?

Ďakujem.
holubička1
23.03.09,09:44
Prvá možnosť zostatok je cena nákupná skladová - prepočet pri nákupe NBS-vlani.
Cykloturista
23.03.09,10:10
Ďakujem za info,
aj som si to myslel, iná suma mi tam logicky nesedal ( však ja predsa ešte neviem za koľko to naozaj predám ), ale viete ako to je, prvé priznanie a tak sa nad každým bodom poriadne zastavujem.

Ešte raz vďaka a príjemný deň.
Zita5
23.03.09,10:11
Dobrý deň,

spravil som si priznanie DPH a k tomu dokumenty:
- výkaz o príjmoch ( hodnoty mi na počudovanie sadli s priznaním )
- výkaz o majetku , s ktorým mám problém :

Na riadku č.6 je potrebné udávať koľko tovaru mi k 31.12.2008 zostalo,
teda v akej sume.

Ja som nakupoval knihy z Čiech. Teda knihy mi boli zaslané na Slovensko,
faktúra bola uvedená v CZK aj SK s tým aby sa na ich účte v čechách objavila požadovaná suma v CZK.
Na pošte som preto vždy poslal peniaze šekom ( EUROGIRO alebo ako sa to volá ) na účet v zahraničí tak, že na základe aktuálneho kurzu NBS mi na pošte vyrátali aktuálnu sumu v SK a tú som odoslal. DOdávateľovi prišla suma v CZK presne na halier, takže faktúra bola zaplatená.

K 31.12.2008 mi zostalo len niekoľko kníh, ale aj to je tovar ktorý musím vyúčtovať do výkazu o majetku.

Moja otázka znie :
V akej sume uviesť tento majetok ?

Prepočítať cenu kníh na základe nákupnej ceny ( t.j. CZK*kurz NBS k danému dátumu platby na pošte )
alebo uviesť cenu kníh na základe predajnej ceny,za koľko ich predávam?

Ja som urobil prvú možnosť, ale je to správne?

Ďakujem.

Prečo robíte výkazy k daňovému priznaniu DPH ?
tetrisss
23.03.09,10:31
Urcite myslel dan z prijmu.
Cykloturista
23.03.09,11:34
Áno, moja chyba zle som informoval, išlo mi o daňové priznanie k dani z príjmov a nie z DPH. Ospravedlňujem sa.