jannykuk
23.03.09,07:55
Pekný deň, chcela by som pomôcť môjmu dobrému známemu... Je to mladý chlap, podľa nás, ktorí ho poznáme zdravý človek, ale... Vždy keď ho niečo zabolí, hneď v tom vidí rakovinu... Chceli by sme mu pomôcť, ale neviem ako. Snažili sme sa mu v dobrom vysvetliť, že keď má neaký príznak choroby, nemusí to hneď nasvedčovať tomu, že má rakovinu. Má rodinu, jeho manželka nevie, čo s ním. Ako reagovať?
syrik
23.03.09,07:30
Treba ho niečím poriadne zamestnať tuším =) opakujte mu, že keď si to bude stále nahovárať a rozmýšľať o tom, tak sa to možno aj stane...ono sa to stáva ľuďom, ktorí majú z nejakej choroby panický strach...nemal niekoho blízkeho, ktorý mal rakovinu? napríklad ja osobne mám obrovský rešpekt a strach zo sklerózy multiplex...a tým, že som vyštudovala zdravotníctvo, že čítam odborné knihy a časopisy na tému zdravia, tiež sa mi stane, keď napríklad cítim takú slabosť v nohách, že začnem myslieť práve na to najhoršie...vtedy sa treba od toho odpútať...ísť sa prejsť, čítať o niečom inom, porozprávať sa s niekým...ja som tu už viackrát písala o joge, ale mne tieto cvičenia veľmi pomáhajú...
BXLmiami
23.03.09,10:16
Fobia ako každá iná-vid vyššie fobiu z telefonovania.Vzdy rovnaký postup na začiatku ktorého má byť psycholog.
pasuliatko
23.03.09,12:07
tomu sa hovorí hypochonder nič iné. nech navštívi psychológa alebo psychiatra.
pasuliatko
23.03.09,12:09
Treba ho niečím poriadne zamestnať tuším =) opakujte mu, že keď si to bude stále nahovárať a rozmýšľať o tom, tak sa to možno aj stane...ono sa to stáva ľuďom, ktorí majú z nejakej choroby panický strach...nemal niekoho blízkeho, ktorý mal rakovinu? napríklad ja osobne mám obrovský rešpekt a strach zo sklerózy multiplex...a tým, že som vyštudovala zdravotníctvo, že čítam odborné knihy a časopisy na tému zdravia, tiež sa mi stane, keď napríklad cítim takú slabosť v nohách, že začnem myslieť práve na to najhoršie...vtedy sa treba od toho odpútať...ísť sa prejsť, čítať o niečom inom, porozprávať sa s niekým...ja som tu už viackrát písala o joge, ale mne tieto cvičenia veľmi pomáhajú...

to sa stáva aj mne:D pichne ma v nohe potom vyššie a už začnem myslieť na to,že je to trombus a dostanem infarkt alebo NCMP a podobne :D tj len ľudská psychika:D aj môj otec to máva;)
feron
23.03.09,19:40
Tak ho treba poslať ku doktorovi nech sa dá poriadne vyšetriť od hlavy až po päty, aby boli akékoľvek obávané choroby.. (rakovina) vylúčené a v zdravotnej karte bude mať záznam o tom že je úplne zdravý a žiadnu rakovinu nemá potom ho možno tieto blbé myšlienky prejdu...http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif:) keď sa dáš vyšetriť, tak ti niečo nájdu:cool: to je položart, a poloriziko takéhoto riešenia hypochondrie, "najvďačnejší" výsledok pre hypochondra je potom záver lekára typu: tie hodnoty sú tak na hranici, mohli by znamenať riziko, ale nie je to nič vážne. A to potom ľutujem rodinu. Hypochondria (ak ide o reálnu poruchu) je liečiteľná psychoterapiou.