porfin
12.07.04,06:59
Dobrý deň, mám takýto problém:
Ako má byť vystavené fa. na refakturáciu služby - reklamy ,
ktorá bola vykonaná na území SR a jej pomernú časť refakturujeme do Čiech?
Platí tu oslobodenie??? - podľa akého § ???
Ja sa domnievam, že by to malo byť s 19% DPH, ale nie som si istá a potrebovala by som to veľmi-veľmi súrne PRESNE zistiť / odvolávky na §/

Ďakujem
Gira
12.07.04,07:25
V prípade reklamných služieb sa riadite § 15 ods. 7 a ods. 8 písm. a), čo znamená, že faktúru vystavujete bez DPH. Nezabudnite uviesť odkaz na § 15 ods. 8 písm. a) ako povinnú náležitosť faktúry v prípade fakturácie do krajín EÚ.
Vera
13.04.05,09:46
Ahojte, potrebujem pomoc ohľadom refakturácie služieb - prenájom kontajneru a zneškodnenie odpadu. My sme plátcovia a máme to refaktúrovať do Rakúska. Mám to faktúrovať s DPH alebo bez??