balunka
23.03.09,12:57
môže konateľ s.r.o.používať firemné auto na cestu z miesta trvalého pobytu do sídla firmy?
Tweety
23.03.09,11:58
môže konateľ s.r.o.používať firemné auto na cestu z miesta trvalého pobytu do sídla firmy?
Môže.
balunka
23.03.09,12:03
Môže.
a čo s naftou natankovanou za firemné peniaze,je to daňovo uznaný výdavok?
balunka
25.03.09,08:37
a čo s naftou natankovanou za firemné peniaze,je to daňovo uznaný výdavok?
nikto mi neporadí?
avalik
07.11.11,13:24
Som konatel a pouzivam auto zaradene v majetku sro. Musim nosit vo vozidle knihu jazd?

8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 6
Povinnosti prevádzkovateľa vozidla(6) Ak je prevádzkovateľom vozidla právnická osoba, ktorá v rámci svojej činnosti zveruje motorové vozidlo inej osobe, je povinná viesť o prevádzke motorového vozidla a jeho vodičovi evidenciu s údajmi o mene a priezvisku vodiča, dátume a čase vedenia motorového vozidla, evidenčnom čísle motorového vozidla a adrese pobytu vodiča. Evidenciu podľa prvej vety je prevádzkovateľ vozidla povinný na výzvu policajta predložiť na účely spojené s výkonom jeho oprávnení na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky; to sa nevzťahuje na prevádzkovateľa vozidla, ktorým je štátny orgán plniaci úlohy na úseku ochrany verejného poriadku, bezpečnosti štátu a obrany štátu.

Pojem "ina osoba" sa vztahuje aj na statutarov a zamestnancov pravnickej osoby?
Zdenka 0705
07.11.11,13:33
- ak je auto v obchodnom majetku firmy, tak áno
avalik
07.11.11,13:37
- ak je auto v obchodnom majetku firmy, tak áno

viem, ze musim evidovat jazdy - na to pouzivam softver
takze, musim este nosit nejaky zosit v aute pre policajtov?
Zdenka 0705
07.11.11,13:50
idem si oči vyočiť a neviem nájsť tu 16/ čo sa rozumie pod pojmom "prevádzkovateľ"
avalik
07.11.11,14:00
16)§ 2 písm. am) zákona č. 725/2004 Z. z.

am) prevádzkovateľom vozidla vlastník vozidla alebo ním určený držiteľ osvedčenia o evidencii časť I a časť II, ktorí sú zapísaní v osvedčení o evidencii časť I a časť II a oprávnení rozhodovať o použití vozidla, alebo vlastník vozidla alebo ním určený držiteľ technického osvedčenia vozidla, ktorí sú oprávnení rozhodovať o používaní vozidla,


vlastnik aj drzitel je sro, v mojom pripade
Zdenka 0705
07.11.11,14:07
už som našla aj ja :) ... tak potom je sro aj prevádzkovateľom a jej povinnosť je stanovená zákonom ... riadna blbosť :(