tinkas
23.03.09,12:59
ahojte poradaci...viete mi pomôcť? vo februári sme dostali FA na pravidelný zmluvný servis. nesúhlasili sme ale so zvýšením ceny, tak nám teraz poslali dobropis na tú faktúru za 2/2009 ale s dátumom dodania 19.03.2009 a zároveň novú FA s so zníženou sumou tiež je to za február ale s dátumom dodania 19.03.2009. účtovníčka z ich firmi mi povedala, že sa im tie dátumy nedajú upraviť...mám to teda dať do účtovného obdobia marec - ked je to faktúra za február alebo to môzem ešte dať do februára, kým nemáme priznanie spravavene? dakujem krasne..
tinkas
24.03.09,06:02
nikto mi nevie poradit?
martinius
24.03.09,06:57
Dátum vzniku DP mal byť najneskôr 28.2.2009 - podľa § 19 čiastkové dodanie služby. Nejak som nepochopila, načo posielali dobropis a ešte aj opravenú fa? Ak sú mesačnými platiteľmi DPH, tak mali poslať len dobropis, ak kvartálnymi, tak mohli poslať novú opravenú faktúru (ak ste aj vy kvartálnym platiteľom). Všetko ide, keď sa chce. Ale ak vám tú faktúru neopravia, tak by som ju zaúčtovala do marca, pretože vy ako odberateľ si môžete DPH odpočítať aj v nasledujúcom mesiaci (nielen vo febr, ale aj v marci), problém majú oni, oni porušia zákon.