Mihaly
23.03.09,13:04
Ahojte.
Som sofer kamionu,bol som doma 1 mesiac kvoli nedostatku prace,zavolal som dispecerovi a on mi vravel ze firma skrachovala,dohodli sme sa ze mi poslu vypoved v ktorej bude vsetko napisane o skrachovani podniku ... dostal som taku vypoved,ako keby som ju podaval ja a nie firma(podla paragrafu 60 zp bez udania dovodu) a o krachu tam nebolo nic pisane ...
Pri skrachovami firmy ma zamestnanec pravo na odstupne ?
Mam podpisat takuto vypoved,alebo poradte co by bolo najlepsie ?.? :confused:

Za Vase odpovede dakujem !
Tweety
23.03.09,12:06
Ahojte.
Som sofer kamionu,bol som doma 1 mesiac kvoli nedostatku prace,zavolal som dispecerovi a on mi vravel ze firma skrachovala,dohodli sme sa ze mi poslu vypoved v ktorej bude vsetko napisane o skrachovani podniku ... dostal som taku vypoved,ako keby som ju podaval ja a nie firma(podla paragrafu 60 zp bez udania dovodu) a o krachu tam nebolo nic pisane ...
Pri skrachovami firmy ma zamestnanec pravo na odstupne ?
Mam podpisat takuto vypoved,alebo poradte co by bolo najlepsie ?.? :confused:

Za Vase odpovede dakujem !
§ 60 nie je výpoveď od zamestnávateľa, ale skončenie PP dohodou. V prípade, že dohodu podpíšeš, nebudeš mať nárok na odstupné.
Mihaly
23.03.09,12:24
Dakujem za rychlu odpoved :) ... a co by som mal spravit ? ... inac mi este hovorili ze zalozia novu firmu a tam ma zamestnaju,no ale v dnesnej dobe sa moc neda verit takymto slubom...:(
Tweety
23.03.09,12:30
Dakujem za rychlu odpoved :) ... a co by som mal spravit ? ... inac mi este hovorili ze zalozia novu firmu a tam ma zamestnaju,no ale v dnesnej dobe sa moc neda verit takymto slubom...:(
Zatiaľ nič, dohodu nepodpisuj tak, ako som už napísala. Kedže dohodu nepodpíšeš, ostávaš zamestnancom naďalej.
Mihaly
23.03.09,12:41
Dobre,este raz dakujem za radu ... este sa ozvem ako to brebehlo.

Jaj a este v dohode je aj datum: Pracovny pomer pracovnika konci dna 28.2.2009
Mihaly
25.03.09,14:32
Dnes mi dosli dalsie papiere ... este v minulom roku v septembri som utrpel uraz.Som zavolal dispecerovi a ho opytal ci mi uznaju vo firme uraz ako pracovny ... on na to ze pravdaze,bez problemov to mozem nahlasit u lekara ze to bol pracovny uraz ... a teraz v papieroch stoji :

,,Stanovisko k Vasmu urazu zo septembra 2008.V uvedenom oznameni zodpovedny zamestnavatel neuznal uraz za pracovny uraz,nakolko sa stal v case prestavky na odpocinok a nie pri vykone prace.

Na zaklade doterajsieho vysetrovania nebolo preukazane, ze sa jedna o pracovny uraz v zmysle par. 8 zakona Narodnej rady Slovenskej republiky c. 461/2003 Z.z. ... '' :eek: :mad:

Hm ... teraz uz im ani to neverim ze firma skrachovala,mozno ze im zobrali zopar kamionov ktore mali na leasing a teraz musia prepustit soferov,aby ani odstupne neplatili ... soferom nahovoria krach a maju po problemoch :mad:.
Skoda ze ani na jedneho sofera nemam kontak ... firma je v rakusku(cca350 km) ... inac je to slovenska firma.

Da sa zistit ci ten krach je naozajstny ? :confused: