RMark
23.03.09,13:39
Mohli by ste mi niekto poradiť, ako by sa dal zobrať úver z banky na novú s.r.o., pričom ručenie majetkom by nebol problém.
Dnes som bol v banke (nemenovaná banka so slovkom obchodná) a tvrdili mi, že to nie je možné, jedine ak moja firma je na trhu minimálne 2 roky, musím jej predložiť moje obraty a zisky za tieto 2 roky a potom sa dostanem do ďalšieho kola, kde budú posudzovať výšku úveru a cenu ručenia. Išlo len o 700.000,- €. Návratnosť do 3 rokov.
Trochu my to pripomenulo všetkými ospevované EUfondy. Najprv investuj, postav, ukáž ako to funguje a potom ti požičiame.
Dantess
23.03.09,13:30
Ahoj, bohužial ti neporadim, ale presne toto isté sa stalo aj mne. A to som si chcel požičat LEN 3 000 EUR !!! A to ako podnikatel. Hahaha že najprv musim podnikat 2 roky a potom vykazovať ročne obraty minimalne 33 000eur a až potom to prehodnotia. Tak sa pýtam ako začať podnikať, keď človek nemá nič? Ešteže mi pomohla mamička :D
RMark
25.03.09,08:42
Práve to, a ten náš premiér vyhlási, že bamky sú naklonené podnikaniu. Ja som si chcel požičať oveľa vyššiu cifru. Dosť ma zarazilo, že najprv musím v tej oblasti podnikať, vykázať obrat, zisky v trvaní min. 2 roky, a potom prehodnotia výšku úveru a percentá. Najlepšie by bolo, keby som im peniaze vrátil hneď na druhý deň.
Len jedno nechápem. Ako je možné, že synovia jedného predsedu strany (S*S) dostanú úver niekoľko 100 mil. a firma vznikla včera a ziskovosť jeho dalších 5 firiem je ... no pár tisíc EUR.:mad:
peter kkk.
25.03.09,09:06
rmark podkial sa nemylim tak ais vsetky banky poskytuju firmam obdobnym sposobom uver, najprv podnikaj, ukaz ze to aj vynasa a tym padom im to jedneho dna vratis a potom pytaj peniaze takze nepochodis a toboz nie ak chces pozicat 700 000 eur a ty si si len teraz zalozil srocku. nehnevaj sa na mna ale poviem ti tolko ze len idiot by ti pozical za takychto podmienok peniaze...ale ako si pisal, je toho dokazom ze to ide len treba mat tie spravne znamosti na tych spravnych miestach...apropo nevies co vsetko bolo za detmi janka...
RMark
26.03.09,09:32
Založil som novú s.r.o., ale fungujem aj ako konateľ v inej s.r.o.. Na toto však ohľad neberú, atď...
Ja viem, že momentálne tie podmienky nie sú ideálne (pesimistické), ale keby to nemalo zmysel, tak sa di toho asi nepúšťam. No ale prístup banky ma trochu zarazil. Doposiaľ som si nebral žiaden úver a myslel som si, že keď mám čím ručiť, tak to bude OK Aj tie percentá som oželel. Ale veľmi som sa mýlil. Podľa ich prístupu, ako som nad tým uvažoval, tak kedy som na účet vložil 1.000.000 €, a ričil by som ešte aj majetkom v hodnote 1.500.000 €, tak neviem či by mi požičali uvedenú taxu, a keď áno, tak asi s 25% úrokom.
Takže najlepšie si bude požičiavať od vexlákov.