Geone
23.03.09,15:17
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit? Potrebujem predat garzonku a z toho vyplatit dlznu sumu firme, ktora vsak ma zalozne pravo na tuto garzonku. Existuje daka pravna cesta ako to vyriesit?
Vopred pekne dakujem.
Chobot
23.03.09,20:12
Dobry den,
vedel by mi niekto poradit? Potrebujem predat garzonku a z toho vyplatit dlznu sumu firme, ktora vsak ma zalozne pravo na tuto garzonku. Existuje daka pravna cesta ako to vyriesit?
Vopred pekne dakujem.

Požiadať túto firmu, aby garsónku predala cez dražobnú spoločnosť, dlh si ponechá a zvyšok ti vyplatí.
kyblik
23.03.09,21:07
Druha moznost je takato. Najdete si kupca sam (neplatite poplatok draz. spolocnosti) dohodnete sa s nim o kupe bytu a urobite dve zmluvy. Prva bude zmluva o buducej kupnej zmluve na byt, tzv. predkupna zluva. V tej sa dohodne zaloha, co je prevazne dlzna ciastka. Tato sa vyplati banke - firme a nasledne sa byt na katastri odtazi. Ked je zrusena tarcha napise sa dalsia zmluva a vyplati sa majitelovi zvysna suma. odporucam robit vsetky manipulacie s peniazmi formou vkladu na ucet, za priptomnosti oboch ucastnikov konania. Aby mali obaja doklad o prevode.
Geone
25.03.09,15:03
Pekne dakujem za rady, ta druha sa mi viac pozdava, skusim to tou cestou.
Dik.