seraffinka
23.03.09,16:23
Prosím o radu. Ked som szco od r.2008, ale nemala som ziadne príjmy z podnikania ani výdavky (bola som úplne pasívna) a súcasne som zamestnaná na trvalý prac. pomer. Mám si vyplnit danové priznanie typu A? Musim dolozit aj nejake vyhlasenie k danovemu priznaniu, ze som nemala ziadne prijmy ani vydavky z podnikania? Dakujem.
Tweety
23.03.09,15:26
Prosím o radu. Ked som szco od r.2008, ale nemala som ziadne príjmy z podnikania ani výdavky (bola som úplne pasívna) a súcasne som zamestnaná na trvalý prac. pomer. Mám si vyplnit danové priznanie typu A? Musim dolozit aj nejake vyhlasenie k danovemu priznaniu, ze som nemala ziadne prijmy ani vydavky z podnikania? Dakujem.
Áno, typA .
mzdarka renca
23.03.09,15:27
Prosím o radu. Ked som szco od r.2008, ale nemala som ziadne príjmy z podnikania ani výdavky (bola som úplne pasívna) a súcasne som zamestnaná na trvalý prac. pomer. Mám si vyplnit danové priznanie typu A áno ? Musim dolozit aj nejake vyhlasenie k danovemu priznaniu, ze som nemala ziadne prijmy ani vydavky z podnikania odporúčam ti to z vlastnej skúsenosti, aby si predišla výzve z DÚ, ja dokonca podávam DP typ B s nulovými hodnotami zo živnosti, t.z. príjmy + výdavky sú 0, ale je na tebe ako sa rozhodneš? Dakujem.

odpoveď v texte
AdrianaA
23.03.09,16:04
renca má pravdu. Radšej B, lebo aj tak musíš dať prehlásenie, že si nemala žiadne príjmy ako SZČO, resp. ťa vyzvu. Takto, keď podáš B a dáš príjmy a výdavky zo živnosti nuly, tak je to jasné a máš pokoj.;)
kunecka
24.03.09,07:24
Ahojte, mohli by ste mi poradit k vyplneniu DP typ A? Jedna sa o zamestnanca, ma jeden hl. prac. pomer a kopec dalsich dohod. Do danoveho priznania budem pocitat len tie potvrdenia, kde su uvedene prijmy a k nim preddavky. Potvrdenia, kde boli prijmy zdanene zrazkou, neberiem do uvahy. Sravne? A co s preplatkom zo zdrav. poistovne? Mam list, kde je uvedene, ze preplatok bol 10.877,- Sk a odvedena dan 2.066,- Sk. Treba tento preplatok zaratat k prijmom a uvedenu dan si odratam v ktorom riadku? Dakujem.
kunecka
24.03.09,07:59
Nikto ste sa s preplatkom zo zdrav. poistovne u zamestnanca nestretli?
veronikasad
24.03.09,08:07
Nikto ste sa s preplatkom zo zdrav. poistovne u zamestnanca nestretli?
Aký je príjem zamestnanca zdanený preddavkovou daňou ?
kunecka
24.03.09,08:17
On si podava danove sam, ma kopec potvrdeni a vysoky prijem, takze si neuplatnuje nezdan. cast na danovnika. Takze v podstate preplatok zo zdrav. poistovne a odvedena dan neovplyvni konecnu danovu povinnost. Len neviem, ci to tam musim udavat, alebo sa to povazuje za danovo splnenu povinnost.
kunecka
24.03.09,08:25
Ako to v tom zakone citam a citam, tak mi vychadza, ze poistovna dan vybrala zrazkou, tym je dan. povinost splnena a danovnik ju nebude povazovat za preddavok, takze do dan. priznania to ani nedavam, oki?
katkap17
24.03.09,08:27
Ahojte chcela by som sa spýtať moja klientka mala živnosť od roku2007 do 22.2.2008. za rok 2007 sa podalo riadne DP to jej robila iná účtovníčka Od 14.3.2008 bola zamestnaná do konca roka teraz chce aby som jej urobila DP typ B, samozrejme ,ale za tie dva mesiace ked mala ešte živnoť nemala žiadne príjmi len výdavok do zdrav. poistovne mám priložiť aj výkazy o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch zo živnosti? Do Dp napíšem príjmi sa výdavky s nulovými hodnotami ale čo s tým zdrav. poistením ? Ďakujem
martina1111
25.03.11,08:37
prosím vás o radu, nie veľmi "priateľský" zamestnávateľ nemá záujem vykonať zamestnancom ročné zúčtovanie a tak si zamestnanci podavaju DP typ A sami, nakolko sa im oplatí kvoli zamestnaneckej premii. Zamestnávatel ich vsak eviduje pod starými adresami, ktoré už dávno nie sú aktuálne a napriek upozorneniam na potvrdeniach o preddavkoch figurujú staré adresy. Moja otázka:V DP v kolonke adresa trvalého pobytu v deň podania DP má byť nová adresa trvalého pobytu alebo tá stará, ktorá figuruje aj na potvrdení od zamestnávatela?