mariasema
23.03.09,19:37
Prosím poradiť k časti V. - hlásenia o vyúčtovaní dane...
hlásenie budem robiť 1.krát v živote...robí mi to program,..ale ja si to všetko overujem,..a zároveň sa učím...
Už viem, že údaje v jednotlivých riadkoch majú byť súčtom štvrťročných hlásení,..naučila som sa čo ktorý riadok zahŕňa...ale problém je v tom, že som porovnala - spočítala celkové sumy daň.bonusu z časti V.- zoznamu zamestnancov a zistila som,že ten súčet za zamestnancov mi nesedí s údajom v riadku 5 časti I. U zamestnancov v zozname v údaji celk.suma daň.bonusu nemám zahrnuté preplatky z roč.zúčtovania daň.bonusu z r.2007,ktoré boli vyplatené v 02 a 03/2008. Mám tam len daňový bonus vyplatený v r.2008 bez toho,čo bolo doplatené v r.2008 z vyúčtovania z r.2007.
Už som sa radila u najakých mzdárok a povedali mi, že ten súčet vyplat.DB za všetkých zamestnancov z rozpisu by mal dávať tú sumu, čo je v hlásení, riadok 5...aj ja si to myslím,....ale dodávateľ nášho programu tvrdí, že zozname zamestnancov má byť iba "čistý daňový bonus vyplatený v r.2008" a nemá tam byť zahrnuté to, čo bolo vyplatené síce v r.2008 ale je to ročné zúčtovanie DB za r.2007.....No ale potom mi nebude súčet "celkovej sumy vypl.DB " za zamestnancov sedieť s c"celkovým súčtom vyplatenej sumy daň. bonusu" v časti IV. riadok A hlásenia ani s riadkom 5 časti I....
Nemalo by to sedieť?.....
Prosím poraďte mi.....
liba2
23.03.09,18:49
Nevidím celkom do hĺbky tohto problému ... ale Hlásenie je súčet všetkých Prehľadov.
Hlásenie môžeš vyplniť "ručne" - ak nejde o väčší počet Z-cov - a neskôr s programátormi problém doriešiť.
marcelaStanakova
23.03.09,18:52
Ano presne si spočítaš všetky riadky zo všetkých 4prehľadov a vpíšeš do hlásenia, tie riadky sedia aj daňový bonus aj na DU kontroluju subežnosť riadkov prehľadu a hlásenia apráve ked to nesedí hľadaju chybu
Paula
23.03.09,19:13
Pozrela som do svojho archívu. Zamestnankyňa ukončila prac. pomer v decembri 2005 a v rámci ročného zúčtovania jej bol vyplatený DB v januári 2006 za jeden mesiac predch. roka. Táto bývalá zamestnankyňa figuruje potom ešte v Hlásení za rok 2006 - s údajom o bonuse vyplatenom (doplatenom v rámci zúčtovania) v r.2006.
mariasema
23.03.09,20:27
ďakujem za odpovede...všetky potvrdzujú to,čo som si myslela aj ja...hlavne to, čo píše Paula mi to potvrdzuje, ...že zamestnankyňa "iba" z ročným zúčtovaním DB z predch.roka figuruje v hlásení bežného roka....
Nemôžem to upravovať "ručne"...ide o viac ako 100 zamestnancov...takže budem musieť trvať na úprave "zoznamu"-časť V.hlásenia v programe...cez dodávateľa programu....