Romann69
23.03.09,20:31
chcem predávať fotografie - kúpim papiere (rôzne formáty - A4, A3 - a rôzny počet v balení), atramenty (1 sada = 10 rôznych atramentov) a rámčeky. fotku vytlačím, zarámujem a chcem predať. ako mám nákup materiálu účtovať na vstupe a ako to mám predať - tovar alebo materiál
som absolútny začiatočník, chcem si na toto urobiť živnosť a chcem účtovať sám v JU
Marína
23.03.09,20:36
chcem predávať fotografie - kúpim papiere (rôzne formáty - A4, A3 - a rôzny počet v balení), atramenty (1 sada = 10 rôznych atramentov) a rámčeky. fotku vytlačím, zarámujem a chcem predať. ako mám nákup materiálu účtovať na vstupe a ako to mám predať - tovar alebo materiál
som absolútny začiatočník, chcem si na toto urobiť živnosť a chcem účtovať sám v JU
Hrubo vyznačené zaúčtuješ ako materiál a zaeviduješ ako príjem v skladovej evidencii - na skladových kartách, použitý materiál vydáš zo skladu a hotový produkt zaúčtuješ ako predaj vlastných výrobkov.
Romann69
24.03.09,05:42
OK ďakujem. No ešte ma zaujíma ten odpis zo skladu. Na jednu fotku odpíšem 1 ks paier, 1 ks rámček a časť atramentu. Ako odpíšem ten atrament? - budem ho odpisovať len pri každej napr. piatej faktúre. Tých atramentov je predsa menej ako fotiek.
Ak to bude takto, tak ešte sa chcem opýtať - celú výdajku musím urobiť v cene celej faktúry? Čiže ak predám fotky na jednej faktúre za 50€, musím urobiť aj výdajku v tej hodnote? A bude jedno v akých jednotkových cenách predám jednotlivé položky zo skladu (samozrejme nie pod nákupnú cenu)? Takže vo výdajke, kde budem odpisovať okrem papiera a a rámčeka aj atrament bude predajná cena za papier a rámček iná ako na výdajke kde odpíšem len papier a rámček?
Marína
24.03.09,17:58
OK ďakujem. No ešte ma zaujíma ten odpis zo skladu. Na jednu fotku odpíšem 1 ks paier, 1 ks rámček a časť atramentu. Ako odpíšem ten atrament? - budem ho odpisovať len pri každej napr. piatej faktúre. Tých atramentov je predsa menej ako fotiek.
Ak to bude takto, tak ešte sa chcem opýtať - celú výdajku musím urobiť v cene celej faktúry? Čiže ak predám fotky na jednej faktúre za 50€, musím urobiť aj výdajku v tej hodnote? A bude jedno v akých jednotkových cenách predám jednotlivé položky zo skladu (samozrejme nie pod nákupnú cenu)? Takže vo výdajke, kde budem odpisovať okrem papiera a a rámčeka aj atrament bude predajná cena za papier a rámček iná ako na výdajke kde odpíšem len papier a rámček?
Atrament daj ako výdaj do skladu, keď ho spotrebuješ.
Výdajka nie je v cene vydanej faktúry, je výdajom v nákupnej cene. Vo vydanej faktúre máš zohľadnenú aj cenu svojej práce-fotografiu, ktorej je súčasťou aj rámček, atrament a iné. Ak ti to nesúri, vrátim sa k tomu po 31. 3. Niekde som tu vysvetľovala podobný príklad.
Romann69
25.03.09,07:23
Zatiaľ mi to nesúri, takže privítam každú radu aj po 31.3.
Zatiaľ ďakujem.
Marína
25.03.09,08:11
Už som to našla. Pozri tu http://www.porada.sk/t39592-kalkulacny-vzorec-vyroba.html


Tabuľku skladu si radšej stiahni od marjankaj, je lepšia ako v mojom príspevku http://www.porada.sk/979932-post61.html
miso3105
08.08.11,19:51
isiel by som fotit akty,,mal by som aj krasnu babu myslite ze by to niekto kupil? kontakt na FB :Znama Firma ,,negativova foto dik,,