jmi
23.03.09,21:37
prosim o radu kupil som pozemok ktory zasahuje do ochraneho pasma byvalych statnych majetkov tak je zaznaceny na uzemnom plane obce a udajne tam obec planovala priemyselnu zonu produkcia dnesneho vlastnika majetkov uz nie je zdaleka tak vysoka ani o rozsirovani priemyslu sa neuvazuje bolo by mozne vybavit stavebne povolenie na stavbu rodineho domu siete su v dosahu tak isto tam vedie pristupova cesta na ktoru instituciu sa obratit zo ziadostov pripadne ako postupovat DAKUJEM.
kyblik
23.03.09,20:48
Stavba je povolena na parcele s oznacenim C" . Musi byt vypracovany uzemny plan zony a moznost napojenia inzinierskych sieti. Vasa prva cesta by mala viest na Stavebny urad, pod ktory spadate.
sarasara
23.03.09,20:56
Doplním : stavebný úrad je na obecnom alebo mestskom úrade.
kyblik
23.03.09,21:13
Doplním : stavebný úrad je na obecnom alebo mestskom úrade.

;)ako nam to spolu pekne ide...
Miloš Mičega - CIMOM TN
24.03.09,05:25
prosim o radu kupil som pozemok ktory zasahuje do ochraneho pasma byvalych statnych majetkov tak je zaznaceny na uzemnom plane obce a udajne tam obec planovala priemyselnu zonu produkcia dnesneho vlastnika majetkov uz nie je zdaleka tak vysoka ani o rozsirovani priemyslu sa neuvazuje bolo by mozne vybavit stavebne povolenie na stavbu rodineho domu siete su v dosahu tak isto tam vedie pristupova cesta na ktoru instituciu sa obratit zo ziadostov pripadne ako postupovat DAKUJEM.


Nechajte stavebný úrad zatiaľ tak a skúste ísť cestou RUVZ.
Minimálne by som sa snažil dokázať, že družstvo už "nepotrebuje" také ochranné pásmo ako má a RUVZ (hygiena) môže uľaviť z požiadaviek uplatnených pri prerokovaní územného plánu. Pravdepodobne možno bude treba aj stanovisko družstva.

Ak sa Vám nepodarí táto cesta, tak akékoľvek rozhodnutie stavebného úradu bude v rozpore so zákonom.

Je možné, že RUVZ sa nebude chceť vyjadriť, lebo vyjadruje sa záväzným stanoviskom a vo Vašom prípade len k návrhu na vydanie územného rozhodnutia.
Je to trochu zamotané, lebo k RD sa nevyjadruje.

Takže komplikované, ale ja osobne by som šiel iba touto cestou.
(je možné, že dosiahnete stavebné povolenie pri vynechaní všetkých, ale stavbu neskolaudujete, lebo niekto - napr. RUVZ podá podnet pre nezákonnosť)


CIMOM
jmi
24.03.09,19:43
dakujem za odpoved skusim to na obidvoch uradoch a potom sa podelim o skusenosti JMI.