Slávka33
24.03.09,07:40
Dobrý deň, prosím o radu. Firma si platí predplatné na Google. Po uhradení predplatku si stiahne z internetu FA kde je na spodu uvedené, že DPH účtuje príjemca podľa článku 196 smernice Rady 2006/112/EC. FA je bez DPH, čo z toho pre nás ako firmu vyplýva. Môžeme si uplatniť DPH, alebo nie, keďže na FA DPH uvedená nie je. Ďakujem.
Micinka
24.03.09,11:54
Ja si myslím že to DPH je prenesené na Vás, takže by sa to malo samozdaniť. Aspoň tak som to pochopila, keď som čítala článok 196
Slávka33
25.03.09,05:40
Ďakujem som rada, že sa mi aspoň niekto ozval, lebo ja som si myslela to isté. Asi to tak urobím. Nič tým nepokazím. DPH bude aj na vstupe aj na výstupe. Ďakujem.
Vladimír Ozimý
25.03.09,05:59
Dobrý deň, prosím o radu. Firma si platí predplatné na Google. Po uhradení predplatku si stiahne z internetu FA kde je na spodu uvedené, že DPH účtuje príjemca podľa článku 196 smernice Rady 2006/112/EC. FA je bez DPH, čo z toho pre nás ako firmu vyplýva. Môžeme si uplatniť DPH, alebo nie, keďže na FA DPH uvedená nie je. Ďakujem.

je to služba z radu služieb ktoré spadajú pod § 15 ods. 8 zákona o DPH. pri týchto službách ste osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 3 práve vy. Nárok uplatňujete podľa § 49, to znamená že základnou podmienkou je aby ste boli platiteľ DPH a poskytovali služby a tovary podliehajúce DPH. POtom vám nárok na odpočítanie DPH vzniká..l takže klasické samozdanenie
**Gabika**
10.04.09,15:48
Dobrý deň. Ja sa chcem spýtať. Od januára 2009 sme sa stali plátcami DPH. Tovar sme predtým nakupovali v EÚ. Nahlásili sme dodávateľom, že sme plátcami DPH a aj napriek tomu nám zaslali faktúry kde je uvedená DPH. Čo s tým? Ako mám zaúčtovať tú DPH-čku z nemecka. Ďakujem za odpoveď.
zuzkasch
16.06.10,08:45
Mala som ten isty problem. Zauctovala som to ako klasicku zahranicnu fakturu so samozdanenim. :)