danda
06.07.05,21:26
Prosím poraďte, ako mám účtovať v neziskovej organizácii faktúry, napr. za opravy, služby, propagačný materiál, ktoré nie sú hradené z účtu neziskovej organizácie, ale tieto faktúry sú uhradené priamo zo zahraničia na základe nejakého projektu, kde je presne uvedené, na čo sa môžu ich peniaze použiť. Postupy účtovania hovoria len o darovaní majetku, nie o službách, ktoré sú hradené priamo z EÚ.

Dakujem
ondrejvla
06.07.05,19:31
Prosím poraďte, ako mám účtovať v neziskovej organizácii faktúry, napr. za opravy, služby, propagačný materiál, ktoré nie sú hradené z účtu neziskovej organizácie, ale tieto faktúry sú uhradené priamo zo zahraničia na základe nejakého projektu, kde je presne uvedené, na čo sa môžu ich peniaze použiť. Postupy účtovania hovoria len o darovaní majetku, nie o službách, ktoré sú hradené priamo z EÚ.

Dakujem
V prípade neziskovej organizácie, zaúčtuj úhradu zo zahraničia ako dotáciu na základe zmluvy, ktorú máš, potom fa účtuješ do nákladov a úhradu voči dotácii z EÚ, dotáciu do výnosov a faktúry priradíš k nej. Dúfam, že som to napísala zrozumieteľne. Ak nie, ozvi sa.
jana32
15.10.08,10:20
Prosím Vás mám takýto problém. Neziskovka dostala peniaze z projektu na vybavenie počítačovej učebne. Peniaze sme dostali, učebňa je hotová, výdavky uhradené, len ja teraz nemám predstavu ako to zúčtovať. Viete mi prosím niekto poradiť?
victoria
20.10.08,15:13
Vsetky prijmy a vydavky spojene s projektom je dobre viest bud na samostatnej analytickej evidencii alebo na samostatnom stredisku organizacie aby boli dobre zuctovatelne a hocikedy sa dali z uctovnictva lahko vytiahnut v pripade kontroly. Utvorte si samostatne stredisko ak to uctovny program dovoli alebo popripade samostatnu zakazku, zauctujte si predpis na prijem financii a na druhej strane vsetky vydavky hradene z tohto prijmu. Pokial poskytovatel financii nevyzaduje specialnu formu zuctovania, urobte tabulku zuctovania v exceli, kde uvediete cislo dokladu, ciastku, jeho uhradu a popripade kopie vsetkych uctovnych dokladov k projektu.
megyzah
27.05.09,06:44
Dobrý deň, prosím Vás kto mi viete poradiť, teraz bol prijatý zákon 179/2009 o financovaní škôl s platnosťou od 1.9., ja sa priznám že nerozumiem celkom čo vlastne tam píšu, v každom prípade sa nás to táka, nie je tu niekto kto by mi ho vedel v skratke pretlmočiť do " ľudskej " reči? Veľmi by ste mi tým pomohli