uctovnicka007
24.03.09,08:48
Pracovník pracuje na polovičný pracovný úvazok, pracuje 10 dní v mesiaci. Chceme mu dat vypoved pre nadbytocnost v zmysle par.63/odst.b. Otazka: vypovedna lehota plynie od 1.4.09 a trva 2 mesiace... pracovník musi tie dva mesiace pracovat, za co dostane riadne vyplatenu mzdu a po skonceni dostane este aj 2-mesacne odstupne, alebo nemusi pracovat a ma narok len na to odstupne? dakujem za vycerpavajuce odpovede ))
mzdarka renca
24.03.09,07:52
Pracovník pracuje na polovičný pracovný úvazok, pracuje 10 dní v mesiaci. Chceme mu dat vypoved pre nadbytocnost v zmysle par.63/odst.b. Otazka: vypovedna lehota plynie od 1.4.09 a trva 2 mesiace... pracovník musi tie dva mesiace pracovat, za co dostane riadne vyplatenu mzdu a po skonceni dostane este aj 2-mesacne odstupne, alebo nemusi pracovat a ma narok len na to odstupne? dakujem za vycerpavajuce odpovede ))

samozrejme, že musí pracovať počas výpovednej doby
veronikasad
24.03.09,07:55
Pracovník pracuje na polovičný pracovný úvazok, pracuje 10 dní v mesiaci. Chceme mu dat vypoved pre nadbytocnost v zmysle par.63/odst.b. Otazka: vypovedna lehota plynie od 1.4.09 a trva 2 mesiace... pracovník musi tie dva mesiace pracovat, za co dostane riadne vyplatenu mzdu a po skonceni dostane este aj 2-mesacne odstupne, alebo nemusi pracovat a ma narok len na to odstupne? dakujem za vycerpavajuce odpovede ))
Počas výpovednej doby sa môžete dohodnúť so zamestnancom aj na skončení prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce - v znení § 63 odst. 1 písm. b/. Vtedy bude mať nárok na odstupné.
uctovnicka007
24.03.09,08:03
myslim ze sa s tymto pracovnikom neda dohodnut... ma pocit ze vsetko robime preto aby sme ho poskodili, co vobec nie je nasim cielom..... preto sa snazim to vyriesit vsetko v ramci platnych zakonov....
veronikasad
24.03.09,08:05
myslim ze sa s tymto pracovnikom neda dohodnut... ma pocit ze vsetko robime preto aby sme ho poskodili, co vobec nie je nasim cielom..... preto sa snazim to vyriesit vsetko v ramci platnych zakonov....
Nie je mi jasná tvoja otázka - zamestnanec chce zobrať odstupné a skončiť alebo zamestnávateľ trvá na 2-mesčnej výpovednej dobe?
vlasci
24.03.09,08:19
Dobrý deň. Ja mám namiesto odpovede doplňujúcu otázku: Zamestnancovi plynie výpovedná doba a po nej má nárok na odstupné (príklad 2 mesiace výpovedná doba + 2 mesiace odstupné?). Zamestnanec môže ukončiť PP pred začatím plynutia výpovednej doby?
vlasci
24.03.09,08:30
Dobrý deň. Ja mám namiesto odpovede doplňujúcu otázku: Zamestnancovi plynie výpovedná doba a po nej má nárok na odstupné (príklad 2 mesiace výpovedná doba + 2 mesiace odstupné?). Zamestnanec môže ukončiť PP pred začatím plynutia výpovednej doby?
ivka70
24.03.09,08:34
Dobrý deň. Ja mám namiesto odpovede doplňujúcu otázku: Zamestnancovi plynie výpovedná doba a po nej má nárok na odstupné (príklad 2 mesiace výpovedná doba + 2 mesiace odstupné?). Zamestnanec môže ukončiť PP pred začatím plynutia výpovednej doby?
Moze sa na tom so zamestnavatelom dohodnut
par 63 pri dohode nestraca narok na odstupne

dohoda je vsak preto dohoda, ze sa musia obe strany dohodnut
uctovnicka007
24.03.09,08:35
presne toto ma zaujima )
vlasci
24.03.09,09:01
Teda: pri dohode, že odíde pre uplynutím sa mu vyplatí "Iba odstupné"? Asi je to jasné - prepáčte.
brčko
24.03.09,12:40
vlasci,
nepíšeš v koho záujme je, aby PP skončil pred uplynutím VD. či v záujme zamestnanca alebo zamestnávatela. To môže byť rozdiel.
No ak sa dohodnú, že PP skončí v den D a v dohode uvedú ako dôvod ukončenia PP napr.nadbytočnosť pracovníka, t.j. nejaký organizačný dôvod (to je PODSTATNE, ak by to tam nebolo, tak nárok na odstupné nebude mať!!!), tak je to OK.

Ak je to v záujme zamestnanca ukončiť PP skôr, tak zamesnátel nemusí súhlasiť s odstupným.
Ak je to v záujme zamestnávatela ukončiť PP skôr, tak môže zamestnanec požadovať aj vyššie odstupné resp. nejakú odmenu k odstupnému (lebo ušetrí zamestnávatelovi mzdu za tie dva mesiace a aj iné náklady).