azte1
24.03.09,09:02
Dobry den poradaci,hladam skuseneho pravnika v obcianskom a obchodnom prave.Najlepsie keby bol z Nitry.Skuste vyjadrit svoje skusenosti s pravnikom.
Dakujem.
Aequitas
06.05.09,19:32
A aký máš problém? Nie som síce z Nitry, som z BA, ale skúsenosti s uvedenými odvetviami mám...
airplane
06.05.09,20:19
tak napriklad by som potreboval poradit: v priestupkovom konani /obcianskopravne/prislo vinou policie k poruseniu zakona. zisila to po preskumani prokuratura. ako postupovat pri nahrade skody sposobenej nespravnym postupom policie? ktory zakon to riesi? na koho sa obratit, na ministerstvo vnutra so ziadostou o nahradu skody? aku priblizne ziadat sumu, aby to bolo akceptovatelne? a ako vlastne dokazovat, ze nespravnym postupom policie mi vznikla skoda? /napriklad moralna, dusevna...vazne/ dakujem
azte1
07.05.09,14:33
A aký máš problém? Nie som síce z Nitry, som z BA, ale skúsenosti s uvedenými odvetviami mám...Jednalo by sa o vypracovanie zmluv 1:dohoda o riadeni sa obchodnym zakonnikom,2:zmluva o kupe prenajatej veci na nehnutelnost,3: najomna zmluva.jedna sa o zosuladenie zmluv ohladom predaja bytu obcan vs.obcan na zaklade zmluvy c.2.Podrobnosti cez mail:azte1@azet.sk
Aequitas
07.05.09,15:00
Poslal som kontakt cez e-mail.
Petra Nová
07.05.09,15:05
tak napriklad by som potreboval poradit: v priestupkovom konani /obcianskopravne/prislo vinou policie k poruseniu zakona. zisila to po preskumani prokuratura. ako postupovat pri nahrade skody sposobenej nespravnym postupom policie? ktory zakon to riesi? na koho sa obratit, na ministerstvo vnutra so ziadostou o nahradu skody? aku priblizne ziadat sumu, aby to bolo akceptovatelne? a ako vlastne dokazovat, ze nespravnym postupom policie mi vznikla skoda? /napriklad moralna, dusevna...vazne/ dakujem

V Tvojom prípade je najlepšia rada taká, ako bol názov jedného celkom vydareného talianskeho filmu: „Vyšetrovanie skončilo..., zabudnite!“

Škodu morálnu, duševnú a pod., nepreukážeš, súdiac podľa toho, ako sa pýtaš a na čo sa pýtaš. Takáto škoda sa dokazuje veľmi ťažko. Ale kvôli svojmu uspokojeniu môžeš zájsť za právnikom. Možno tá „škoda“ bude ešte o niečo vyššia.;)