osky
24.03.09,09:17
uz dlhsi cas sa snazim spomenut si,ako stopkat ponozky-volakedy som to vedela,ale dnes si neviem uz na nic spomenut.
vie mi niekto presne opisat alebo prilozit schemu ci obrazky s presnym postupom?
budem sa tesit ak poradite.dakujem.
wagner
24.03.09,08:37
Schémy ani obrázky nemám, ale štopkanie ponožiek som aspoň ja robila na mriežku. Preťahuješ niť najprv jedným smerom a potom kolmým smerom na tieto nite. Vytváraš mriežku tak, že podberáš niť striedavo - tam kde bola niť na vrchu, tak vedľa ju dáš naspodok. Kedysi sme sa to učili na Základnej škole. Možno by tam mali nejaké obrázky - vyskúšaj.
VERONIKA6
24.03.09,08:41
Schémy ani obrázky nemám, ale štopkanie ponožiek som aspoň ja robila na mriežku. Preťahuješ niť najprv jedným smerom a potom kolmým smerom na tieto nite. Vytváraš mriežku tak, že podberáš niť striedavo - tam kde bola niť na vrchu, tak vedľa ju dáš naspodok. Kedysi sme sa to učili na Základnej škole. Možno by tam mali nejaké obrázky - vyskúšaj.
Tiež som to tak niekedy robila, no musím sa priznať, že už štopkám málokedy.
osky
24.03.09,09:06
tak podla tohto navodu som to skusila a asi som to nepochopila,lebo vyzera to hrozne,nie tak ako si to pamätam.potrebujem obrazky.
kazdopadne vdaka.:)
Chobot
24.03.09,12:51
tak podla tohto navodu som to skusila a asi som to nepochopila,lebo vyzera to hrozne,nie tak ako si to pamätam.potrebujem obrazky.
kazdopadne vdaka.:)

Tu máš pekný videonávod:

http://www.youtube.com/watch?v=4nY1jTVyBE0

Ak by ti to nestačilo, daj si do gúglu "darning socks" a nájde tikopec odkazov na rôzne obrázky alebo videá....

Neviem, či má v dnešnej dobe zmysel štopkať ponožky (jedine ako imidžovky...;):D).
hanelie
24.03.09,12:59
tak podla tohto navodu som to skusila a asi som to nepochopila,lebo vyzera to hrozne
to chce len prax :) a nezabudni, že treba štopkovec na hríbiku poriadne "naklepať",:D, aby sa to pekne uležalo
osky
27.03.09,10:59
Tu máš pekný videonávod:

http://www.youtube.com/watch?v=4nY1jTVyBE0

Ak by ti to nestačilo, daj si do gúglu "darning socks" a nájde tikopec odkazov na rôzne obrázky alebo videá....

Neviem, či má v dnešnej dobe zmysel štopkať ponožky (jedine ako imidžovky...;):D).

dakujem pekne,myslim ze s tymto to zvladnem.