grušina
24.03.09,10:23
Dobrý deň,
prosím o radu, mám dvoch klientov, ktorí majú príjem či už zo živnosti alebo zamestnania, ale nie po všetky mesiace kalendárneho roka. Keď som sa ich opýtala, čo tie ostatné mesiace, povedali mi, že neboli nikde prihlásení, teda dobrovoľne nezamestnaní, a neplatili si žiadne odvody.
Aké prílohy treba dať k DP v takomto prípade?

vopred ďakujem za rady
ingak
24.03.09,09:46
Čestné prehlásenie že v období od ... do ... boli dobrovoľne nezamestnaní a nemali žiaden príjem.
Poznamenávam, že aj keď boli dobrovoľne nezamestnaní mali platiť zdravotné poistenie ako samoplatca.
evina
24.03.09,09:51
Dobrý deň,
prosím o radu, mám dvoch klientov, ktorí majú príjem či už zo živnosti alebo zamestnania, ale nie po všetky mesiace kalendárneho roka. Keď som sa ich opýtala, čo tie ostatné mesiace, povedali mi, že neboli nikde prihlásení, teda dobrovoľne nezamestnaní, a neplatili si žiadne odvody.
Aké prílohy treba dať k DP v takomto prípade?

vopred ďakujem za rady

Neprikladá sa žiadne čestné prehlásenie. DP je priznaním príjmov občana nie potvrdením o odpracovaných dobách. Aké príjmy dosiahli, také sa priznajú v DP, ak boli dosiahnuté čo i len za jeden mesiac...

Prikladáš len Potvrdenie od zamestnávateľa a prípadne výkazy ak viedol účtovníctvo. Iné nič.

Čo sa týka zdravotného poistenia to je iná káva...ale to môžu napraviť v rámci RZD. RZZP.
hanelie
24.03.09,10:00
ale to môžu napraviť v rámci RZD.
RZZP
grušina
25.03.09,12:18
Ďakujem pekne a ešte sa chcem opýtať, ak bola npr.manželka dobrovoľné nezamestnaná - môže si živnostník na ňu uplatniť odpočitateľnú položku?
mzdarka renca
25.03.09,12:20
Ďakujem pekne a ešte sa chcem opýtať, ak bola npr.manželka dobrovoľné nezamestnaná - môže si živnostník na ňu uplatniť odpočitateľnú položku?

áno
Koreniny Macek
03.03.10,13:29
Dnes som bola na DU NZ podať nezamestnanemu DP ,robíl na dohodu, vlani končil na SOU a správkyňa žiadala doložiť potvrdenie o návšteve školy, potvrdenie z uradu práce.T o je tak ,netreba doložiť , ale DP bez toho nezoberu.