jess
07.07.05,09:09
môžem kúpiť zo SF pracovníkom minerálku, ak si urobím smernicu, že im dám 1 fľašu na deň na pracovníka v lete ?

1. mám ju pracovníkovi zdaniť ?

2. môžem si uplatniť DPH z takéhoto nákupu ?

ďakujem
porfin
07.07.05,07:13
MInerálku pracovníkovi ako pitný režim na základe smernice dávaš a nezdaňuješ...platíš so SF.
DPH nie.
Denda
07.07.05,07:15
môžem kúpiť zo SF pracovníkom minerálku, ak si urobím smernicu, že im dám 1 fľašu na deň na pracovníka v lete ?

1. mám ju pracovníkovi zdaniť ?

2. môžem si uplatniť DPH z takéhoto nákupu ?

ďakujemPozri: http://www.porada.sk/showthread.php?t=10712
evae
07.07.05,09:11
inak mne danovy poradca odporucil to tam nedavat, pretoze na pracovisku je vacsinou pitna voda a ak chcem mam si najskor zabezpecit vyjadrenie od hygieny. volala som na hygienu a pan mi povedal asi tolko "dobre, my tam prideme, ale skontrolujeme aj sprchy a umyvarku a vsetko ci to splna hygienicke potreby a ak nie, zavrieme vam stavbu. este stale chcete aby sme sa isli pozriet na tu vodu? " a bolo po probleme. hadzem to do repre
ilona
07.07.05,10:05
Bolo by sa na tej hygiene spýtať,či zrušili smernicu ministerstva zdravotníctva č.30/1964 a výnos HE-340.2 o poskytované ochraných nápojov,možno sa Vám to bude zdať smiešne,hlavne ten rok,ale ja mám toto číslo uvedené v smernici,nikdy som túto smernicu nečítala,ale u daňovákov zatial prešla.
evae
07.07.05,11:37
skusim to pozriet. ved mne islo viac menej o to, aby mi hygiena potvrdila, ze ano pracovisko je prasne (sme stavebna firma) a je tam teplo, cely den na slnku atd atd atd... ale nakoniec som si to rozmyslela, ale pozriem ci existuju tie smernice a ak ano :D ale o tom by mal moj danovy poradca vediet nie? za co ho platim?
ZuzanaP
08.07.05,06:55
My máme na pracovisku pitnú vodu, ale aj tak kupujeme zamestnancom minerálku. Máme spomenutú smernicu a zatiaľ ani u nás nemali daňováci námietky. Asi je to zas o tom, kto príde na kontrolu.

Minerálku si dávame do nákladov, aj si uplatňujeme DPH. Len dávam pozor, koľko litrov dám do nákladov. Podľa pracovných dní v jednotlivých mesiacoch si litre prepočítavam.
jess
08.07.05,06:59
ďakujem všetkým za odpovede.... takže to zhrniem : uplatním si DPH a zamestnancovi to nezdaňujem

potvrďte mi to prosím :)
uko
08.07.05,07:12
ďakujem všetkým za odpovede.... takže to zhrniem : uplatním si DPH a zamestnancovi to nezdaňujem

potvrďte mi to prosím :)ja to dávam o VOZD-réžia, uplatňujem DPH, zamestnancom nedávam ani nič podpisovať, ani im nič nezdaňujem. patíme si fimu, kt. má na starosti BOZP, vypracúva nám smernice, školí nás, preškoľuje, informuje o znemách a pod. po tom čo som sa sem na porade dočítala požiadam bezpečnostného technika aby vypracoval nejakú smernicu, nech je to odobrené ním.
ZuzanaP
03.08.06,07:29
Skúste pozrieť tento materiál, možno ešte pomôže.
amancius
05.08.06,15:46
snažím sa otvoriť tú prílohu o pitnom režime, potreboval by som ju ale nedá sa mi otvoriť.
je tamlen prázdnastrana
Zdeni
05.08.06,15:53
snažím sa otvoriť tú prílohu o pitnom režime, potreboval by som ju ale nedá sa mi otvoriť.
je tamlen prázdnastrana
Mne to ide otvoriť v pohode.
Danila
05.08.06,16:19
V zmysle §8a ods.3 písm.b zákona o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci je zamestnávateľ p o v i n n ý bezplatne poskytovať zamestnancom ochranné nápoje, ak to vyžaduje ochrana ich života alebo zdravia pri vykonávanej práci. Povinnosť sa vzťahuje aj na zmestnancov v TPP, aj na DoVP. Táto povinnosť vyplýva aj zo zákona č. 272/1994 Z.z. o ochrane zdravia ľudí v znení neskorších predpisov. Vzhľadom na rozdielnosť podmienok na pracoviskách je vhodné konzultovať spôsob zabezpečenia pitného režimu na príslušnom zdravotnom ústave/ oddelenia preventívneho pracovného lekárstva/.
Laura1
09.03.07,12:54
Preberám účtovníctvo od 2007, hoci je platca dph, ešte nemám počiatočné stavy, ani účt. smernicu. Dostala som aspoň účtovú osnovu, /použité analytické účty/.
Vidím, že predchádzajúca účtovníčka účtovala pitný režim na účet 52802- bločky na minerálky mám aj teraz v zimných mesiacoch. Pôvodne som ich chcela naúčtovať na 513, teraz rozmýšľam, či je možné na 528. /minerálka sa kupuje pre konateľov a zamestnancov v predajni a v kancelárii/
Ďakujem za názory.
Laura1
09.03.07,15:56
posúvam a ďakujem...