zpaul
24.03.09,12:26
V roku 2007 bol poskytnutý preddavok, faktúry však stále neprišli. Neviem čo s tým. Nechať visieť na 314, alebo nejako vyčistiť? Poraďte prosím.
Lubica H
24.03.09,11:53
a tovar alebo služba, za ktorú ste platili preddavok prišli? ak áno, tak urgovať faktúru, ak nie, pýtať preddavok naspäť.
grammatika
24.03.09,11:55
V roku 2007 bol poskytnutý preddavok, faktúry však stále neprišli. Neviem čo s tým. Nechať visieť na 314, alebo nejako vyčistiť? Poraďte prosím.

Skús si to preveriť s dodávateľom telefonicky, či to i oni tak eviduju alebo či ti nahodou nechyba faktura.
Ja som to mala takisto, ale uz za rok 2007 som im poslala inventarizaciu, kt.mi odsúhlasilil. Takisto za rok 2008. A zálohu nám v tomto roku vrátia (po urgovaní).
zpaul
24.03.09,13:05
Bolo to za literatúru, preddavky za zbierku zákonov. Boli tri navýšenia, tretie mi prišla faktúra, dve pred ňou nie. No a čo ak sa tie fa stratili? Už nestíham tam posielať odsúhlasovanie pohľadávok. Chcela som to vyčistiť aby bol rok 2009 začatý ok.
grammatika
24.03.09,14:04
Bolo to za literatúru, preddavky za zbierku zákonov. Boli tri navýšenia, tretie mi prišla faktúra, dve pred ňou nie. No a čo ak sa tie fa stratili? Už nestíham tam posielať odsúhlasovanie pohľadávok. Chcela som to vyčistiť aby bol rok 2009 začatý ok.

Vacsinou s literaturou posielaju aj fakturu (byva to v tom vlozena).
Ale ak je to nevyznamna polozka, dat to do nakladov-pripocitatelna polozka (cize nedanove N), plus napisat, preco to tak riesis (aby si po niekolkych rokoch vedela pred kontrolou obhajit)
Ale skor by som sa snazila ziskat doklad.
zpaul
24.03.09,14:16
No najskôr tam zavolám zajtra. Viem že niektoré fa chodia s knihami a príručkami. Ale tieto chodili vždy zvlášť, lebo si odkladám aj obálky s fa. Však aj z decembra som ledva vydriapala vo februári faktúru. Asi v tom majú taký poriadok ako my :D. Tiež som rozmýšľala nad tou pripočitateľnou. Pre nás to nie je významná suma. Ale keby ste videli môj soft... Našťastie začínam v novom preto tie čistky, tak sa už normálne teším.
Lubica H
25.03.09,05:25
jaaaj... odborná literatúra... toto poznám. tiež mi chýbavali počas roka vyučtovacie faktúry. Z vydavateľstva tvrdili, že ich poslali spolu s literatúrou. Na prevádzke tvrdili, že nič nemali. A teraz kde je pravda. Normálne som si vyžiadala kópiu faktúry. Zo dva razy poslali, tretí raz sa vyhrážali, že si to spoplatnia. Aj mne ešte chýba jedna vyučtovacia - dvakrát som si ju žiadala, dvakrát tvrdili, že ju poslali, tak je suma momentálne na 314.