jankaddhs
24.03.09,12:39
Prosím o radu niekoho z poradákov na tému DP v športovom klube.
TJ mala príjem z reklamy, z členských príspevkov, 2% podielu dane,
a od Slov.futbalového zväzu za prenájom hracej plochy na organizáciu
športového podujatia.Ako rozčlením v DP uvedené príjmy na zdaniteľné
a nezdaniteľné? Do akého riadku?
victoria
24.03.09,20:00
Prosím o radu niekoho z poradákov na tému DP v športovom klube.
TJ mala príjem z reklamy, z členských príspevkov, 2% podielu dane,
a od Slov.futbalového zväzu za prenájom hracej plochy na organizáciu
športového podujatia.Ako rozčlením v DP uvedené príjmy na zdaniteľné
a nezdaniteľné? Do akého riadku?

prijem z reklamy - zdanitelny prijem
clenske prispevky - oslobodene od dane r.230
2% podielu dane - nie su predmetom dane r.220
prenajom plochy za ucelom organizacie podujatia - neviem co ma organizacia v stanovach a ci sa prijem za prenajom plochy za ucelom sportoveho podujatia da povazovat za cinnost za ucelom ktorej vzniklo teda podpora sportu alebo sa bude musiet zdanit ako prijem z prenajmu majetku
Dobroslava
29.03.09,07:30
prijem z reklamy - zdanitelny prijem
clenske prispevky - oslobodene od dane r.230
2% podielu dane - nie su predmetom dane r.220
prenajom plochy za ucelom organizacie podujatia - neviem co ma organizacia v stanovach a ci sa prijem za prenajom plochy za ucelom sportoveho podujatia da povazovat za cinnost za ucelom ktorej vzniklo teda podpora sportu alebo sa bude musiet zdanit ako prijem z prenajmu majetku
Prosím môžeš uviesť, do akého riadku mám dať príjem z reklamy? /uvedená činnosť je zakotvená v stanovách/. Viem, že je to zdaňovaná činnosť, ale ako pozerám, tak pozerám, neviem, kde to uviesť v DP PO. Už mi visí len tento jeden problém a daňové priznania môžem zobrať pod pazuchu a odniesť na DÚ, tak mi prosííím pomôžte... Ďááákujem.
Dobroslava
29.03.09,08:57
Prosím môžeš uviesť, do akého riadku mám dať príjem z reklamy? /uvedená činnosť je zakotvená v stanovách/. Viem, že je to zdaňovaná činnosť, ale ako pozerám, tak pozerám, neviem, kde to uviesť v DP PO. Už mi visí len tento jeden problém a daňové priznania môžem zobrať pod pazuchu a odniesť na DÚ, tak mi prosííím pomôžte... Ďááákujem.
Prosím nepozrie sa mi niekto na túto otázku, viem, že ste všetci už unavení, ale prosím, prosím ...
victoria
29.03.09,17:44
Ak je to zdanovany prijem akoze je a nemas k nemu ziadne vydavky tak by ti to malo ostat ako zaklad dane teda to nebudes pisat do ziadneho riadku ale zdanovat ako zaklad dane.
Dobroslava
29.03.09,20:50
Ak je to zdanovany prijem akoze je a nemas k nemu ziadne vydavky tak by ti to malo ostat ako zaklad dane teda to nebudes pisat do ziadneho riadku ale zdanovat ako zaklad dane.
Konečne sa niekto zľutoval ...
Takže k tomu príjmu z reklamy: príjem z reklamy: 60 tis.Sk
výdavky k uvedenému príjmu: 60 tis. Sk.
Takže ako ďalej postupovať? Do ktorého riadku DP uviesť aký základ dane?
Viem že vyčerpávam, ale dosť dobre tomu nerozumiem. Ďakujem.
Dobroslava
30.03.09,06:57
Konečne sa niekto zľutoval ...
Takže k tomu príjmu z reklamy: príjem z reklamy: 60 tis.Sk
výdavky k uvedenému príjmu: 60 tis. Sk.
Takže ako ďalej postupovať? Do ktorého riadku DP uviesť aký základ dane?
Viem že vyčerpávam, ale dosť dobre tomu nerozumiem. Ďakujem.
Prosím pomôže niekto?
KvetkaK
30.03.09,07:37
Konečne sa niekto zľutoval ...
Takže k tomu príjmu z reklamy: príjem z reklamy: 60 tis.Sk
výdavky k uvedenému príjmu: 60 tis. Sk.
Takže ako ďalej postupovať? Do ktorého riadku DP uviesť aký základ dane?
Viem že vyčerpávam, ale dosť dobre tomu nerozumiem. Ďakujem.
Ak to je tak ako píšeš, tak to neuvádzaš do žiadneho riadku a ako pripočitateľné položky a odpočitateľné dáš len tie, čo sú nezdaňované. A výsledok by Ti mal výjsť nulový, keďže z reklamy nemali žiaden zisk.
Dobroslava
30.03.09,13:24
Ak to je tak ako píšeš, tak to neuvádzaš do žiadneho riadku a ako pripočitateľné položky a odpočitateľné dáš len tie, čo sú nezdaňované. A výsledok by Ti mal výjsť nulový, keďže z reklamy nemali žiaden zisk.
Ďakujem za odpoveď, ale asi nechápem ...
Takže HV mi vyšla strata /výdaje boli nižšie ako príjmy/. Všetko išlo o nezdaniteľné, alebo oslobodené príjmy, okrem uvedenej reklamy. Toto všetko som uviedla v príslušných riadkoch DP PO, ale neviem, ako teda uviesť túto reklamu. A čo v prípade, ak príjem z reklamy bol 60 tis.Sk a nemám k tomu prislúchajúce výdavky? /to je čiste teoretická otázka - pre budúcnosť/.
Prosím odpovedzte mi, vôbec si s tým neviem poradiť. Ďakujem.