dogicka
24.03.09,13:05
Prosím vás poraďáci poraďte, musí Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti obsahovať aj pečiatku, alebo nie?
A ak áno, podľa akého paragrafu? Doteraz som zastávala názor, že pečiatka nie je povinnou súčasťou daňového dokladu, ale môjmu zamestnancovi prišla výzva z DÚ, aby doplnil Potvrdenie o pečiatku. Ja som SZČO a pečiatku nemám, ani som ju nikdy nepoužívala. V zákone o dani z príjmov som nič nenašla. Ďakujem za rady Eva
dogicka
24.03.09,17:03
Prosím, nikto nevie poradiť?
Tweety
24.03.09,17:06
Prosím vás poraďáci poraďte, musí Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti obsahovať aj pečiatku, alebo nie?
A ak áno, podľa akého paragrafu? Doteraz som zastávala názor, že pečiatka nie je povinnou súčasťou daňového dokladu, ale môjmu zamestnancovi prišla výzva z DÚ, aby doplnil Potvrdenie o pečiatku. Ja som SZČO a pečiatku nemám, ani som ju nikdy nepoužívala. V zákone o dani z príjmov som nič nenašla. Ďakujem za rady Eva
Pečiatku neprikazuje žiaden zákon, pečiatkovanie je len zaužívaná prax. Ak ju daňový subjekt má, na tlačivách pre DÚ ju použije, dokonca musí, napr. aj na tlačive Dp dph, ktoré mu to prikazuje.
evina
24.03.09,17:10
Prosím vás poraďáci poraďte, musí Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti obsahovať aj pečiatku, alebo nie?
A ak áno, podľa akého paragrafu? Doteraz som zastávala názor, že pečiatka nie je povinnou súčasťou daňového dokladu, ale môjmu zamestnancovi prišla výzva z DÚ, aby doplnil Potvrdenie o pečiatku. Ja som SZČO a pečiatku nemám, ani som ju nikdy nepoužívala. V zákone o dani z príjmov som nič nenašla. Ďakujem za rady Eva

Žiadny zákon Ti používanie pečiatky neprikazuje. Ak ju nemáš, napíš na DÚ Čestné prehlásenie, že nevlastníš žiadnu pečiatku, nakoľko Ti túto povinnosť ani žiadny zákonný predpis nepredpisuje a platnosť Potvrdenia... týmto potvrdzuješ ....
evina
24.03.09,17:13
Pečiatku neprikazuje žiaden zákon, pečiatkovanie je len zaužívaná prax. Ak ju daňový subjekt má, na tlačivách pre DÚ ju použije, dokonca musí, napr. aj na tlačive Dp dph, ktoré mu to prikazuje.

No najsmiešnejšie alebo najsmutnejšie? je, že na tlačivách sa takéto niečo požaduje v rozpore zo zákonom. Ak si spomeniete, tak na nejakých tlačivách predtým to ani nebolo, potom naraz vyšlo tlačivá so slovom pečiatka a je to tu .....úrad ju žiada a my ju nemáme. Ja osobne tiež nie už 15 rokov :)
Paula
24.03.09,18:01
Ani prehlásenie či vyhlásenie by som nedala, len pod svoj podpis (keď už by si niekto vydupkával silou mocou tú pečiatku) by som napísala: nemám, zákon mi neprikazuje ju mať :cool:
evina
24.03.09,18:02
Ani prehlásenie či vyhlásenie by som nedala, len pod svoj podpis (keď už by si niekto vydupkával silou mocou tú pečiatku) by som napísala: nemám, zákon mi neprikazuje ju mať :cool:

Ja len s ohľadom na toho zamestnanca:rolleyes:, aby ho nepreháňali.... ale je to neskutočné, nedá sa to už ani komentovať:)
veronikasad
24.03.09,18:15
Prosím vás poraďáci poraďte, musí Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti obsahovať aj pečiatku, alebo nie?
A ak áno, podľa akého paragrafu? Doteraz som zastávala názor, že pečiatka nie je povinnou súčasťou daňového dokladu, ale môjmu zamestnancovi prišla výzva z DÚ, aby doplnil Potvrdenie o pečiatku. Ja som SZČO a pečiatku nemám, ani som ju nikdy nepoužívala. V zákone o dani z príjmov som nič nenašla. Ďakujem za rady Eva
V čase, keď sa zaviedlo povinné "pečiatkovanie" DP DPH, som sa stretla s názorom, že namiesto pečiatky daňovníka treba použiť pečiatku - "nepoužívam pečiatku"