marians
24.03.09,13:09
Nemáte niekto skúsenosť - preverenú praxou, do akej odpisovej skupiny zaradiť STAN? (ešte pre rok 2008).
Ide o STAN v hodnote niekoľko 100tis. - určený na reprezentačné účely pri rôznych akciách. Skladá sa z kovovej konštrukcie a plastových a látkových dielov - otázka čo je jeho podstatou a teda kam bude zaradený?
sem:3 2 28.11.10 Montované stavby z kovov (prefabrikované bunky plechové), ak nie sú samostatnými stavebnými objektmi alebo technologickým zariadením
alebo sem: 25.23.2 Montované stavby z plastov(prefabrikované bunky),ak nie sú samostatnými stavebnými objektmi alebo technologickým zariadením
alebo inam?:confused:

Tie odpisové skupiny sú super určené takú kozmickú loď zaradím bez problémov.:D
Rozalaia
24.03.09,12:45
Ak trvas na tom, ze je to STAN, tak:

7.40.22 Nepremokavé plachty, ochranné a tieniace plachty, lodné plachty pre člny, plachty pre windsurfingy, stany a kempingové výrobky
Z: Plachty automobilové, protislnečné vonkajšie rolety... z textilných materiálov, stany a lodné plachty, nafukovacie matrace z textilných materiálov, textilné výrobky na stanovanie

36.40.14 Ostatné športové potreby alebo potreby pre hry pod šírym nebom, bazény a plytké bazény
Z: Lopty a balóny všetkých druhov, potreby pre golf, horolezectvo, lukostrelbu, hokej, potreby na šermovanie atď.; športové siete, rakety (výplet i rámy); rôzne guľové hry, športové prikrývky hlavy a iné ochranné vybavenie (chrániče kolien, rukavice atď.); sane, boby, skateboardy, mobilné kĺzačky a bazény, hojdačky a vybavenie detských ihrísk
V: Potreby na stanovanie (stany, spacie vaky, nafukovacie matrace (17)); športové oblečenie (18); športovú obuv, batohy, sedlárske výrobky (19);

Ak sa dohodneme, ze je to skor hala ako stan, tak potom
25.23.20 Montované stavby z plastov
Z: Prístrešky, stavebné bunky, plážové kabíny... z plastov

Ak ti to nepomoze, napis mi mail, poslem ti v prilohe "vysvetlivky ku klasifikacii produkcie", nepodarilo sa mi to tu prilepit.
emily
02.06.09,06:06
Vrátim sa k odpisovaniu stanov v r.2008. Mám odložené podanie DP.
Firma cez rok učtuje materiál do nákladov (B spôsob).Niečo z toho materiálu použije na výrobu stanu, ktorý potom prenajíma. Materiál vyjmem z nákladov, stan ocením, zaradím a začnem odpisovať podľa vyššie uvedených príspevkov v druhej odpisovej skupine. Je tento postup pri stanoch správny? Máte s tým niekto skúsenosti???? Neexistuje aby taký stan vydržal 6 rokov, ale na druhej strane môže mať hodnotu aj milion. Je prenajímaný na rôzne párty.
emily
02.06.09,17:17
Nikto nemá praktické skúsenosti???
Dav
02.06.09,17:49
Vrátim sa k odpisovaniu stanov v r.2008. Mám odložené podanie DP.
Firma cez rok učtuje materiál do nákladov (B spôsob).Niečo z toho materiálu použije na výrobu stanu, ktorý potom prenajíma. Materiál vyjmem z nákladov, stan ocením, zaradím a začnem odpisovať podľa vyššie uvedených príspevkov v druhej odpisovej skupine. Je tento postup pri stanoch správny? Máte s tým niekto skúsenosti???? Neexistuje aby taký stan vydržal 6 rokov, ale na druhej strane môže mať hodnotu aj milion. Je prenajímaný na rôzne párty.
Ešte by som doporučila vyňať aj mzdové náklady, vrátane odvodov , a iné náklady, ktoré so zhotovením stanu súvisia, a určitý podiel réžie.
Ak sa teda ten materiál zošíval, lepil, zváral. Alebo ak bol stan zhotovený dodávateľským spôsobom, tak služby za zhotovenie stanu.
Účtovná jednotka môže určiť pri zaradení v odpisovom pláne účtovné odpisy za kratšie obdobie, ako stanovuje zákon o dani z príjmov. Účtovne stan odpíše napr. za 4 roky, a daňovo za 6 rokov. Rozdiel bude pripočitateľná položka k základu dane.