bendulka
24.03.09,15:30
Chcem sa spýtať, živnostník má ohlasovaciu živnosť - opracovanie kovu jednotuchým spôsobom aké paušálne výdavky môžem použiť? 40 alebo 60%.Ďakujem za radu
grammatika
24.03.09,17:16
Chcem sa spýtať, živnostník má ohlasovaciu živnosť - opracovanie kovu jednotuchým spôsobom aké paušálne výdavky môžem použiť? 40 alebo 60%.Ďakujem za radu

Pozri prilohu na strane 6 v casti 3 Kovoobrabanie je ·dokončovacie práce hotových kovových výrobkov jednoduchým ručným opracovaním alebo pomocou drobnej ručnej mechanizácie
Ak tak fakturuje, tak 60% pausalne vydavky
Dana7
25.03.09,10:03
Chcem sa spýtať, živnostník má ohlasovaciu živnosť - opracovanie kovu jednotuchým spôsobom aké paušálne výdavky môžem použiť? 40 alebo 60%.Ďakujem za radu


Prosím vás o radu, menilo sa niečo v zákone ohľadom paušálnych výdavkov, alebo je jedna "štátom platená daňová úradníčka na tom správnom mieste"?
Daňovník má činnosť prekladateľstvo a uplatnil si paušálne výdavky. Manželka zaniesla DP na DÚ a vrátili ju, že jej to neprevezmú, lebo nemá bločkami podložené výdavky. Čo je to prosím vás za nezmysel? Alebo som ja úplne mimo?

Vďaka
mzdarka renca
25.03.09,10:05
Prosím vás o radu, menilo sa niečo v zákone ohľadom paušálnych výdavkov, alebo je jedna "štátom platená daňová úradníčka na tom správnom mieste"?
Daňovník má činnosť prekladateľstvo a uplatnil si paušálne výdavky. Manželka zaniesla DP na DÚ a vrátili ju, že jej to neprevezmú, lebo nemá bločkami podložené výdavky. Čo je to prosím vás za nezmysel? Alebo som ja úplne mimo?

Vďaka

mala pod tabuľkou č.1 v odd. VI. označené, že si výdavky uplatňuje percentom?
Marta V
25.03.09,10:07
Má nárok na paušálne výdavky 40%. Nie je potrebné nič dokladovať.
Dana7
25.03.09,10:09
mala pod tabuľkou č.1 v odd. VI. označené, že si výdavky uplatňuje percentom?

Áno mala, ale aj tak, veď aj keby uplatňoval riadne výdavky, tak to kontroluje až daňová kontrola a nie pri podávaní DP? Alebo sa mýlim?
mzdarka renca
25.03.09,10:11
Áno mala, ale aj tak, veď aj keby uplatňoval riadne výdavky, tak to kontroluje až daňová kontrola a nie pri podávaní DP? Alebo sa mýlim?

Tak nechápem postup úradníčky na DÚ.
Dana7
25.03.09,10:17
Tak nechápem postup úradníčky na DÚ.

To nás bude určite oveľa viac, minule mi jedného klienta vrátili, s tým, že má nesprávne vyplnené DP, lebo v kolonke daň na úhradu má 0, ale výpočet dane bol 486,-- Sk. Tak som sa naštvala a odfotila som im zo zákona §
46, ktorý uvádza, že daň do 500,-- Sk sa nevyrubuje a neplatí, tak sa mu začali ospraveldňovať, že ho nechceli preháňať, ale kto jemu a mne uhradí stratu času, benzín a hlavne nervy, tak o tom nepadla ani zmienka.

To len tak na okraj.
Marta V
25.03.09,10:18
Prosím Vás a keď si živnostník uplatňuje paušálne výdavky, príjem zo živnosti 12 000,- Sk, je povinný k daňovémju priznaniu prikladať Výkaz o majetku a záväzkoch a Výkaz o príjmoch a výdavkoch?
Dana7
25.03.09,10:20
Prosím Vás a keď si živnostník uplatňuje paušálne výdavky, príjem zo živnosti 12 000,- Sk, je povinný k daňovémju priznaniu prikladať Výkaz o majetku a záväzkoch a Výkaz o príjmoch a výdavkoch?

Ak si uplatňuje paušál tak výkazy neprikladá. A to je celý jeho príjem za celý rok, alebo mal aj iné? Lebo ak iné nemal, tak vlastne ani mu nevzniká povinnosť podať DP.
andreaS
25.03.09,10:20
pri pausalnych vydavkoch sa nedavaju tieto vykazy (tie sa davaju iba ked sa vedie jednoduche uctovnictvo)
veronikasad
25.03.09,10:22
Áno mala, ale aj tak, veď aj keby uplatňoval riadne výdavky, tak to kontroluje až daňová kontrola a nie pri podávaní DP? Alebo sa mýlim?
Ak nemala zaškrtnuté pod tabuľkou, že si uplatňuje paušálne výdavky, pracovníčka zrejme od nej pýtala výkazy. A keďže mnohí klienti absolutne nevedia o čo sa jedná, potom vyznie ako "blbec" účtovník. Preto väčšinu DP klientov nosím na DU sama...
Marta V
25.03.09,10:47
Ak si uplatňuje paušál tak výkazy neprikladá. A to je celý jeho príjem za celý rok, alebo mal aj iné? Lebo ak iné nemal, tak vlastne ani mu nevzniká povinnosť podať DP.
Ďakujem, tiež som si myslela že nie je potrebné prikladať tieto výkazy, vlastne nemá to zmysel. Mal aj príjem zo závislej činnosti, aj z honorárov, takže musí podávať daňové priznanie