M1981M
24.03.09,14:41
Dobry den,

poprosim o radu s urcenim miesta zdanitelneho obchodu pri poskytnuti reklamnych sluzieb (paragr. 15 ods. 7 a 8).

Sluzba sa poskytuje tuzemskym platitelom DPH identifikovanym v SR odberatelovi so sidlom v Madarsku s IC DPH na Slovensku. Sluzba bola poskytnuta napr. v 1. pripade v Madarsku, 2. Rakusku 3. Slovensko.

Vopred dakujem ... :)
Vladimír Ozimý
24.03.09,13:44
Dobry den,

poprosim o radu s urcenim miesta zdanitelneho obchodu pri poskytnuti reklamnych sluzieb (paragr. 15 ods. 7 a 8).

Sluzba sa poskytuje tuzemskym platitelom DPH identifikovanym v SR odberatelovi so sidlom v Madarsku s IC DPH na Slovensku. Sluzba bola poskytnuta napr. v 1. pripade v Madarsku, 2. Rakusku 3. Slovensko.

Vopred dakujem ... :)

v tomto prípade podľa môjho názoru bez ohľadu na to či zahraničná osoba tu je alebo nie je registrovaná miesto dodania sa riadi sídlom podnikateľského subjetku. V každom prípade by mal nastať prenos daňovej povinnosti na odberateľa a ten má povinosť túto daň odviesť.
M1981M
25.03.09,08:43
Dakujem Vladimir,

mala som obdobny nazor ako Vy, ale pre istotu ....

Este by som rada vedela Vas nazor na situaciu, kedy pri odberatelovi by platilo to iste, ako som uviedla na zaciatku nasej komunikacie, ale u dodavatela by islo o dodavatela:
- so sidlom v Madarsku
- prevadzkou na Slovenku !!!
- s IC DPH Slovenska
- a sluzbou poskytnutou na Slovensku.

V tomto pripade by som fakturovala s DPH 19 %. Aky nazor na to mate Vy?