Matex
24.03.09,15:32
Chcel by som postaviť reklamný bilboard na prenájom..Mohol by mi prosím niekto poradiť ako na to? ako je to pri vybavovaní pozemkov a pod....Ď
wegamizi
24.03.09,17:21
Ja som si to vybavovala v r.2007, takze neviem, ci sa nieco zmenilo. Potrebovala som suhlas ( prenajom ) vlastnika pozemku, ziadost o umiestnenie zo SSC, povolenie od obce. Ale neviem, ci tie velkorozmerne billboardy nemaju extra povolenia, napr. ako k stavbe.
Miloš Mičega - CIMOM TN
24.03.09,17:32
Chcel by som postaviť reklamný bilboard na prenájom..Mohol by mi prosím niekto poradiť ako na to? ako je to pri vybavovaní pozemkov a pod....Ď


Výňatok zo stavebného zákona :


§ 71
(1) Povolenie stavebného úradu vyžadujú, pokiaľ na to nie sú príslušné podľa osobitných predpisov iné orgány,

a) terénne úpravy, ktorými sa podstatne mení vzhľad prostredia alebo odtokové pomery,
b) ťažobné a im podobné alebo s nimi súvisiace práce,
c) informačné, reklamné a propagačné zariadenia, pokiaľ sa umiestňujú na miestach viditeľných z verejných priestorov a pokiaľ sú spojené so stavbou alebo pozemkom.



Výňatok z vyhl. č. 532/2002

§ 55
Informačné, reklamné a propagačné zariadenie

(1) Informačné, reklamné a propagačné zariadenie nesmie svojím vyhotovením a umiestnením rušiť krajinný ráz, ohrozovať verejnú bezpečnosť a poriadok, brániť rozhľadu na pozemnej komunikácii a na ceste, nad prípustnú mieru obťažovať okolie a obytné pro-stredie hlukom alebo osvetlením.

(2) Umiestnením a prevádzkou zariadenia nesmie vzniknúť na pozemnej komunikácii, verejnej ploche a verejnom priestranstve prekážka pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.

(3) V ochrannom pásme vodného toku, železničnej dráhy, pozemnej komunikácie a v dosahu chránenej pamiatky, prírodného osobitne chráneného územia a pri významnom rekreačnom alebo kúpeľnom zariadení sa môže informačné, reklamné a propagačné zariadenie umiestniť, ak sú splnené podmienky podľa príslušných osobitných predpisov.55)

(4) Informačné, reklamné a propagačné zariadenie umiestnené na budove musí byť prispôsobené jej architektúre a nesmie rušiť základné členenie priečelia a jeho významné detaily.



CIMOM