martina0203
24.03.09,16:06
Chcela by som si kúpiť auto v bazáre, no rada by som keby mi niekto poradil, či má skúsenosti s bazárom, čomu sa mám vyvarovať, načo si dať pozor. Chcem auto tak do 150 000 slovenských korún. Ďakujem za Vaše tipy a rady.
kaco11
24.03.09,15:26
neviem aké auto chces, ale svokre teraz zrušili auto, takže je nútená si kúpiť nové, takže sme troska pozerali autá a ked si schopná si priložiť desať tisíc tak máš nové auto. Nové autá teraz fakt nie su drahé. Resp. poobzerať sa po autách, ktoré vyraďujú automobilové predajne ako predvádzacie autá. Málo najazdené, v dobrom stave za par korún. Alebo ešte jedna možnosť keď firmy vyraďujú autá z inventára za zostatkovú cenu majetku.
martina0203
24.03.09,15:35
Chcela by som opel corsu, no nová je dosť drahá, staré nechcem, ale pozerala som na internete v bazároch a sú aj 2004,2005, aj so servisnou knižkou za 150 000,-. Kde si mám pozrieť také autá, ktoré vyraďujú automobilové predajne?
martina0203
25.03.09,20:02
Môžete mi odporučiť nejaké bazáre, ktoré sú v blízkosti Trnavy a BA? Na AAA auto som nepočula dobré reči. Aké máte skúsenosti vy? Ktoré bazáre sú spoľahlivé? Ďakujem.
durisovad
25.03.09,20:54
O spolahlivom bazari som este nepocula, zato o spekulantskych velmi vela, dokonca aj v TV. Podla mojho nazoru je najlepsie kupit auto nove, alebo ak starsie, tak od osoby, ktoru poznas a vies, ze auto, ktore predava nebolo naburane, ze s nim setrne zaobchadza a predava ho len preto, ze potrebuje silnejsie alebo ma peniaze na nove.
kaco11
26.03.09,05:43
No tie bazare su fakt nie dobry napad. Na inzerat je lepsie podla mna ked uz lebo toho majitela aj vidis a ak si vezmes zo sebou mechanika vie ti poradit. Skoda ze nemas co zosrotovat lebo take clio je v zaklade /celkom slusnom/ za 160.000 sk. Buduci tyzden idem do nejakych autopredajni a spytam sa ti na predvadzacie vyradene modely po com su.
martina0203
26.03.09,12:50
Tak tie autobazáre vynechám. No nechcela som ho uhradiť celé, lebo robíme aj bývanie, čiže auto si nemôžem dovoliť v hotovosti. Keď si budem brať, tak len na splátky. Zošrotovať by som mala čo, len by musel otec spraviť prepis auta, lebo nie je na mňa, no platím a používam ho ja. Stále do toho vrážame s priateľom peniaze a už mi to lezie na nervy. Stále tomu niečo je. Ako je to s leasingom? Mám už úver a nikdy som nemala auto na leasing, preto neviem, či by mi nejaké vôbec dali, keď mám úver a plat malý. Neviem, čo musím spĺňať.
kaco11
26.03.09,14:26
kedze je teraz srotovne pozastavene, tak treba pockat ci ho obnovia. Ak je auto pisane na tvojho otca, tak moze ho nechat zosrotovat tvoj otec a on si na seba kupi nove. Mohla by tam tým padom vyjst aj lacnejsia poistka. Na to sa treba informovat v poistovni, kolko plati on teraz a kolko by si platila napriklad ty. Co sa tyka toho leasingu je to nieco podobne ako uver ale presne podrobnosti neviem ani ja, pretoze ked som si kupovala auto ja, tak som ziadala v banke o uver a z toho som to auto platila. Dnes by som to tak uz nespravila. Preplatila som a nemala som tam servis zaruku atd. Ale to je jedno. Najlepsie je ist sa spytat do nejakej predajne z autami ci su ochotni ti za takychto podmienok /tvoj uver, plat atd/ dat napriklad na leasing auto na ktore ukazes. Osobne by som ukazala na drahsie auto. Ak zistis, ze ti daju auto na leasing za 250 000 sk, tak mas rezervu este:D.
martina0203
26.03.09,16:28
Platíme poistku len 5000 Sk za rok, aj to bola tuším ešte na tento rok zmenšená. No uvidím. Veľmi by som chcela nové auto. Ďakujem za vzácne rady.