Mickya
07.07.05,10:22
Mám doklad z pokladne, na ktorom dotyčný neuviedol IČ DPH, pritom je platiteľom. Na pečiatke z druhej strany uvádza IČ DPH.
Treba, aby mi doplnili na prvej strane IČ DPH alebo je to v poriadku, ak na opačnej strane uvádza toto IČ DPH?
Ďakujem
liba2
07.07.05,10:32
Mám doklad z pokladne, na ktorom dotyčný neuviedol IČ DPH, pritom je platiteľom. Na pečiatke z druhej strany uvádza IČ DPH.
Treba, aby mi doplnili na prvej strane IČ DPH alebo je to v poriadku, ak na opačnej strane uvádza toto IČ DPH?
ĎakujemJa takéto doklady uznávam, veď to IČ na doklade je uvedené. Forma nie je predpísaná. (((Teda podľa mňa je to v poriadku.)))
------------------------------------------------------
Po prečítaní príspevku č.5 uznávam, že moja veta označená ((( ))) nie je správna.
ik-a
07.07.05,10:36
Doklad musi obsahovat urcite udaje v zmysle zakona o DPH, ale nikde v zakone nie je urcene akym sposobom to ma byt vyznacene, teda v predpisanej forme. Podla mojho nazoru to znamena, ze to moze byt vytlacene, napisane rukou alebo aj oznacene odtlackom peciatky.
Jana Acsová
07.07.05,11:26
Ak sa do dokladu dopisuje IČ DPH ručne, trvala by som na nasledovnom:

Ak sa niečo dopisuje na doklad z ERP, mal by sa uviesť dôvod, prečo niečo doplňuje. IČ DPH je povinnou náležitosťou dokladu vyhotoveného pokladnicou (ako aj v zmysle ZDPH).
T.j. ak sa doplní IČ DPH na druhú stranu malo by tam byť ešte uvedené aspoň: doplnenie IČ DPH: SK999999999, doplnil: dňa, meno, podpis
a pre istotu aj pečiatku.

Myckya má prípad, že IČ DPH je na pečiatke, aj v tomto prípade, by som asi žiadala o doplnenie:
- doplnenie IČ DPH,
- dátum, meno, podpis

Uvedené sa mi javí vhodné preto, lebo sa dopĺňa niečo, čo má byť vyhotovené pokladnicou.
evina
07.07.05,11:33
Od 1.7. je novela vyhlášky o ERP č. 55/1994 v znení vyhlášky735/2004, kde bol do § 2 písm j doplnený bod 7 , že o.i. doklad vydaný pokladnicou musí obsahovať identifikačné číslo pre daň, /tu je odvolávka na § 4 ods. 5 zákona o DPH/ ak subjekt je platiteľom dane z pridanej hodnoty,

P.S. Ak teda dopísať, tak naozaj iba tak ako píše AVO
abel
04.10.06,15:37
Ja mám opačný prípad - zákazník nakupuje v Metre, ale keďže im neuviedol svoje IČ DPH, na dokladoch sa jeho číslo nevyskytuje. Má nárok na odpočet DPH?
Jana Acsová
04.10.06,15:49
Ja mám opačný prípad - zákazník nakupuje v Metre, ale keďže im neuviedol svoje IČ DPH, na dokladoch sa jeho číslo nevyskytuje. Má nárok na odpočet DPH?Nóóó ... tak nech si dá do poriadku identifikáciu v Metre. To doporučujem.
Právo na odpočítanie môžete uplatniť, ak je doklad z Metra dokladom vyhotoveným ERP, t.j. má uvedené DKP a je v celkovej hodnote do 50 tis. Sk. Takto sa bráňte v prípade kontroly.
duficek
04.10.06,16:28
Ja mám opačný prípad - zákazník nakupuje v Metre, ale keďže im neuviedol svoje IČ DPH, na dokladoch sa jeho číslo nevyskytuje. Má nárok na odpočet DPH?
je problem si to dat do poriadku? ja som to urobil pri najblizsej navsteve metra, "okienko" je 2m od vstupu, zdrzal som sa mozno 30 sekund, ukazal som metro kartu a karticku o DPH...
abel
04.10.06,16:40
Problém je jedine v tom, že mojim klientom je ten neporiadnik a nie ty ;)
Nechodí do Metra často a ku mne to príde, až keď je už neskoro - čiže už keď je doklad vystavený a ja to mám zaúčtovať k obojstrannej spokojnosti - aj klienta aj daňového úradu http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z133.gif
duficek
04.10.06,16:54
stavim sa ze pri najblizsej navsteve metra na to zabudne :)
ako riesenie by som navrhol na miesto jeho udajov na fakture supnut peciatku s DPH :) ak ju ma teda...