ibiza
24.03.09,21:45
Prosím Vás viete mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať v alfe vloženie drobného majetku do podnikania podnikateľom? Stačí ak ho zapíšem do knihy drobného majetku? Alebo to musím spraviť nejako cez peňažný denník a vykazovať vo výkaze o majetku a záväzkoch? Potrebujem dostať do majetku mobilný telefón, pretože podnikateľ si nakupoval autonabíjačku, handsfree a podobne...

Ďakujem
Maruška54
25.03.09,04:54
pri účtovaní v peňažnom denníku dole je možnosť zápis do krátkodobého majetku, to treba zakliknúť a program ťa navedie sám do evidencie
ibiza
25.03.09,05:41
ale vieš mi poradiť presne ako to mám zaúčtovať? Mám to dať ako osobný vklad? A okrem toho.. vôbec sa mi to potom nezobrazuje vo výkaze o majetku a záväzkoch ako materiál. Ani keď som skúšala dať výdavok na materiál. Vo výkaze mi ho nevyhodilo.
Zita5
25.03.09,05:42
Prosím Vás viete mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať v alfe vloženie drobného majetku do podnikania podnikateľom? Stačí ak ho zapíšem do knihy drobného majetku? Alebo to musím spraviť nejako cez peňažný denník a vykazovať vo výkaze o majetku a záväzkoch? Potrebujem dostať do majetku mobilný telefón, pretože podnikateľ si nakupoval autonabíjačku, handsfree a podobne...

Ďakujem

Stačí ho zapísať do Krátkodobého majetku cez Evidencia-Krátkodobý majetok .
ibiza
25.03.09,06:18
Takže vo výkaze o majetku a záväzkoch ho nemusím vykazovať?