bui
24.03.09,21:47
Dobry den. mam fakturu z Ciech na skolenie vykonane v Cechach. Je tam nulova DPH. Na fakture je uvedene nase IC DPH, nie je tam uvedene ze danova povinnost prechadza na mna...
mala by som odviezt DPH v SR?a zaroven si narokovat odpocet?
bui
24.03.09,21:07
odpoviem si sama...este raz pozeram do faktury a firma zrejme nie je platcom dph..takze DPH na fakture nevycisluje. A keby bola platca, tak by vycislila DPH cesku, pretoze by islo o miesto dodania v CR, kedze skolenie bolo v CR a ja by som teda uhradila cesku DPH, ktoru by som si mohla v cechach vyziadat....
neslo by teda o prenos danovej povinnosti..kedze ide o skolenie v CR
mam pravdu?
azla
24.03.09,21:57
odpoviem si sama...este raz pozeram do faktury a firma zrejme nie je platcom dph..takze DPH na fakture nevycisluje. A keby bola platca, tak by vycislila DPH cesku, pretoze by islo o miesto dodania v CR, kedze skolenie bolo v CR a ja by som teda uhradila cesku DPH, ktoru by som si mohla v cechach vyziadat....
neslo by teda o prenos danovej povinnosti..kedze ide o skolenie v CR
mam pravdu?

§ 15
(4) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, výchovných, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb vrátane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.

Miesto dodania služby v tvojom prípade je Česko, kedže sa školenie uskutočnilo v Česku.
Nie je predmetom slovenskej Dph, nič nedodaňuješ.
Máš pravdu.:):)
linko1
22.12.09,08:26
chcem sa spýtať, mám faktúru z čiech, kde mi fakturujú službu,
dodávateľ mi poslal faktúru mailom, kde nie je elektronický podpis, chcela som, aby nám poslal faktúru poštou, ale on chce, aby sme mu zaplatili za poštovné - poslanie tej faktúry.... je to správne? môže to požadovať, nejde mi o cenu toho poštovného ale o princíp...
Alebo si môžem dať aj takú faktúru do účtovníctva, keď tam nie je podpis a ani pečiatka?, veď dodávateľ by predsa mal vydávať daňový doklad...., prosím poradte
linko1
05.01.10,11:25
prosím poradte..
IvoM
05.01.10,11:53
Iný štát, iný mrav. Nemôžeš uplatňovať naše zákony na zahraničného dodávateľa, ináč pokiaľ viem tak podpis a pečiatka nie sú povinnou súčasťou ani slovenského daňového dokladu /§71 zákona o DPH/
linko1
09.01.10,07:29
ďakujem za odpoveď, takže takú faktúru poslanú cez mail, bez pečiatky a podpisu môžem dať v pohode do účtovníctva?
Oli
OlgaM
24.01.10,21:08
Len doplním pojem "daňový doklad" sa už nepoužíva, už iba FAKTÚRA.
marina8
24.01.10,21:46
Len doplním pojem "daňový doklad" sa už nepoužíva, už iba FAKTÚRA.

"danovy doklad" je este stale v kurze, pouziva sa, ked sa vystavuje doklad k prijatej platbe ked este nenastalo plnenie
na zaklade neho si uplatnujes DPH a odvadzas DPH
ja tomu vravim " medzikus"