klasnyc
25.03.09,08:05
Dobrý deň, prosím poraďte. Sme nezisková organizácia - občianske združenie, vznikli sme v auguste 2008, naše príjmy boli v hodnote cca 20 tis. a vydavky do 31.12.08 takisto cca 20 tis.stav k 31.12.08 = 0,- SKK / 0,-Eur.
Príjmy tvorili dary(ktoré nie sú predmetom dane) a členské príspevky (ktoré podla zákona sú predmetom dane), čo to znamená?treba podávať DP k DzP PO ?alebo je tam istá výnimka oslobodnia od daní. Treba podať nejakú výročnú správu?alebo čo mám v tomto prípade robiť? prosím o urýchlenú odpoveď.
ďakukem veľmi pekne.
ada159
29.03.09,16:48
ja som začala robiť občianske združenie až tento rok, ale určite by som podala DP PO s tým, že základ dane je 0,- a uviedla príjmy výdavky vo výkaze pre neziskové organizácie, kde je aj kolonka dary, členské.
victoria
29.03.09,20:41
Obcianske zdruzenie nemusi podat danove priznanie pokial ma iba prijmy:
- z darov
- z 2%
- urokov na ucte zrazenych zrazkovou danou
- z clenskych prispevkov uvedenych v stanovach alebo v zriadovacej listine



Dobrý deň, prosím poraďte. Sme nezisková organizácia - občianske združenie, vznikli sme v auguste 2008, naše príjmy boli v hodnote cca 20 tis. a vydavky do 31.12.08 takisto cca 20 tis.stav k 31.12.08 = 0,- SKK / 0,-Eur.
Príjmy tvorili dary(ktoré nie sú predmetom dane) a členské príspevky (ktoré podla zákona sú predmetom dane), čo to znamená?treba podávať DP k DzP PO ?alebo je tam istá výnimka oslobodnia od daní. Treba podať nejakú výročnú správu?alebo čo mám v tomto prípade robiť? prosím o urýchlenú odpoveď.
ďakukem veľmi pekne.
zpaul
30.03.09,08:19
Prosím Vás kde zoženiem Výkazy pre neziskovky? Na DU mi povedala že mám zlé, lebo daňové sa podáva PO a výkazy som mala ako na FO, lebo mi to tak šlo z jednoduchého účtovníctva. Poraďte, nech im to tam doložím. Ďakujem.
abcd.kates
30.03.09,16:39
Prosím Vás kde zoženiem Výkazy pre neziskovky? Na DU mi povedala že mám zlé, lebo daňové sa podáva PO a výkazy som mala ako na FO, lebo mi to tak šlo z jednoduchého účtovníctva. Poraďte, nech im to tam doložím. Ďakujem.

Ahoj, ja mám ten istý problém, vlani som si ich stiahla z internetu. Tento rok som na to zabudla, lebo mám kopu iných DP pre FO. Keď nájdem, dám ti vedieť.
abcd.kates
30.03.09,17:38
Prosím Vás kde zoženiem Výkazy pre neziskovky? Na DU mi povedala že mám zlé, lebo daňové sa podáva PO a výkazy som mala ako na FO, lebo mi to tak šlo z jednoduchého účtovníctva. Poraďte, nech im to tam doložím. Ďakujem.
Ahoj, už som to našla - výkazy pre neziskovy nájdeš na www.drsr.sk , tam si daj "daňové tlačivá" , a potom "účtovné výkazy pre právnické osoby, ktoré nie sú zriadené za účelom podnikania, účtovaných v JÚ", vyberieš si účtové výkazy (podčiarknuté sú): NO Úč 2-01 a NO Úč 1-01. Stiahni si ich. Ja som si ich uložila do pc, a potom vytlačila - ručne vypisovala. Skús, možno ti to pomôže.
Kazu
30.03.09,21:48
Ja som si ich tiež stiahla a vytlačila a majú iba tabuľkovú časť - teda 2. stranu. Prvú stranu výkazu mi netlačí. Robím niekde chybu alebo prvá strana nie je? Chcela som to dorobiť a teraz si tu iba nechty obhrýzam. Asi pôjdem spať. Však to je už posledné DP, to zajtra stihnem. :)
krampuska
02.10.09,18:57
ahojte moze byt zriadovatel neziskovej organizacie aj riaditelom?
a moze ho rada skoly odvolat?
Zolo
04.12.09,12:38
Nezisková organizácia-Občianske združenie má svoje stanovy - tieto sa predkladajú na registráciu na MV. V stanovách je určené, kto má akú funkciu, kto môže byť členom a kto koho môže voliť, alebo odvolávať.
juulyy
08.03.10,06:48
ak nemala NO ziaden prijem.. len dve faktury za internet. a bankove poplatky..ma podavat DP ?????

dakujem