beja
07.07.05,12:10
Musím sa Vám pochváliť, podarilo sa! 11 rokov po škole idem opäť študovať. Samozrejme externe. Prijali ma hneď na 2 VŠ a teraz mám dilemu, ktorú si vybrať. EU KE odbor Ekonomika a manažment podniku, alebo ísť študovať na Prešovskú univerzitu Manažment ľudských zdrojov alebo verejnej správy? Máte nejaké osobné skúsenosti? Skúste poradiť. Na rozhodnutie mám ešte týždeň. Ď.
Beja
nikulik
07.07.05,10:20
blahozelam beja, ale rozhodnutie len a len na tebe, mna tiez prijali na VS, od septembra zacinam, externe vo zvolene, odbor Integrovany manazment, ale davala som si aj do kosic, mozno zmenim nazor. takze skus porozmyslat a chod tam kde ta to viac laka.:)
porfin
07.07.05,10:51
Jasne, že choď tam, kde ťa to viac láka...
No mám kolegyňu, ktorá skončila Prešovskú verejnú správu pred 2 rokmi a nevie si v tomto obore /verejnej správe/nájsť prácu.
No neber to akože ťa odhováram, to by som naozaj nechcela, len si pred svojím rozhodnutím prever čo by si chcela robiť, a či to budeš mať možnosť využiť.
;)
bendži
07.07.05,10:57
Ja som skončila verejnú správu tento rok, aj keď nie v Prešove ale v BB, štúdium bolo fajn, aj ma bavilo, ale skutočne neverím, že v dohľadnej dobe nájdem v tomto odbore aj uplatnenie. Veď aj teraz je zo mňa účtovníčka.. Ale tým ťa nechcem odhovárať, ja to zasa beriem tak, že viac vecí viem, niečo z praxe, niečo zo školy..
zu1301
07.07.05,11:07
Neblázni a neváhaj!
Ja som bola tento rok na prijímačkách na 2 školách.
V pondelok som bola v Žiline. Ekonomika a manažment podniku. Som Bc. a toto ďalšie štútium je na 3 roky, pretože predchádzajúce štúdium som mala neekonomického smeru. Ale aj tak ma to veľmi veľmi láka. Bc. som končila minulý rok. Študovať je super. Aj keď náročné, ale fajn. Škola mi dala veľmi veľa.
Rozhodne Ti schvaľujem štúdium.
Pokiaľ ešte nemáš VŠ vzdelanie, nebudeš za to platiť.
Ja by som ti odporučila tú ekonomiku.
Budem držať palce a ak budem vedieť, budem Ti pomáhať.
z.
lenkak
07.07.05,11:56
Gratulujem, a potom nám napíš ako si sa rozhodla.
evina
07.07.05,12:13
Ja osobne by som uprednostnila Ekonomiku a management-môj subjektívny názor.
vladan
07.07.05,13:00
Ekonomika a manažment podniku na EU-Podnikovohospodárska fakulta v KE? ... hm, som absolventkou, ale žeby som bola nejaká super v ekonomike a manažmente podniku nemôžem povedať :D ... odbor má iba taký názov, ale učí sa mnoho predmetov, ktoré s názvom nemajú nič spoločné. Možno by si sa vedela skôr rozhodnúť, ak by si si dala dokopy to, čo robíš teraz a čo plánuješ robiť ak už budeš absolventkou. Ale ani ten prešovský Manažment ľudských zdrojov neznie zle ;)

veľa šťastia pri výbere, ak chceš nejaké info o EU, tak sa pýtaj
ALDA
07.07.05,14:16
Musím sa Vám pochváliť, podarilo sa! 11 rokov po škole idem opäť študovať. Samozrejme externe. Prijali ma hneď na 2 VŠ a teraz mám dilemu, ktorú si vybrať. EU KE odbor Ekonomika a manažment podniku, alebo ísť študovať na Prešovskú univerzitu Manažment ľudských zdrojov alebo verejnej správy? Máte nejaké osobné skúsenosti? Skúste poradiť. Na rozhodnutie mám ešte týždeň. Ď.
Beja
Ja by som poradila skúsiť obe a potom uvidíš. Poznám študenta, ktorý to tak vyriešil a na koniec skončil obe školy.:) Bola to Právnické fakulta a Ekonomická univerzita. Možno sa Ti to podarí. Držím palce k dobrému výberu.:)
S21
08.07.05,05:53
Beja prosím ťa, robila si normálne prijímačky? Lebo som počula, že do Prešova berú strašne málo študentov.
veronix
08.07.05,07:27
Gratulujem! Ja si myslím, že ta Ekonomika a manažment je lepší odbor. A keď sa budeš chcieť zamestnať, tak aspon v životopise Ti to bude lepšie znieť. Ja tiež študujem externe EU. Myslim, že keby si si tuto školu vybrala, mohla by som Ti pomôcť s ťahákmi. Mám skoro na každý premet vypracovaný ťahák. Len ja mám iný trošku iný odbor.NO prevé dva roky má skoro každý rovnaké predmety. To rozhodnutie je len na tebe. Nech sa rozhodneš akokoľvek, len jednu VŠ si vyber.
AntekaK
08.07.05,08:26
Gratulujem! Ja si myslím, že ta Ekonomika a manažment je lepší odbor. A keď sa budeš chcieť zamestnať, tak aspon v životopise Ti to bude lepšie znieť. Ja tiež študujem externe EU. Myslim, že keby si si tuto školu vybrala, mohla by som Ti pomôcť s ťahákmi. Mám skoro na každý premet vypracovaný ťahák. Len ja mám iný trošku iný odbor.NO prevé dva roky má skoro každý rovnaké predmety. To rozhodnutie je len na tebe. Nech sa rozhodneš akokoľvek, len jednu VŠ si vyber.
A aký odbor študuješ, ak sa smiem spýtať. Mňa tiež prijali na EÚ - odbor účtovníctvo. Ako zvládaš štúdium?
Janna
08.07.05,09:00
Neblázni a neváhaj!
Ja som bola tento rok na prijímačkách na 2 školách.
V pondelok som bola v Žiline. Ekonomika a manažment podniku. Som Bc. a toto ďalšie štútium je na 3 roky, pretože predchádzajúce štúdium som mala neekonomického smeru. Ale aj tak ma to veľmi veľmi láka. Bc. som končila minulý rok. Študovať je super. Aj keď náročné, ale fajn. Škola mi dala veľmi veľa.
Rozhodne Ti schvaľujem štúdium.
Pokiaľ ešte nemáš VŠ vzdelanie, nebudeš za to platiť.
Ja by som ti odporučila tú ekonomiku.
Budem držať palce a ak budem vedieť, budem Ti pomáhať.
z.

Aj ja som bola v pondelok v Žiline, to sme sa tam asi videli. Pre mňa to bude už len na 2 roky, lebo Bc. som škončila v Žiline presne ten istý odbor.
zu1301
08.07.05,11:24
Aj ja som bola v pondelok v Žiline, to sme sa tam asi videli. Pre mňa to bude už len na 2 roky, lebo Bc. som škončila v Žiline presne ten istý odbor.
:D
tak to sa tesim
este asi nemas vysledky, vsak?
JanaF
08.07.05,12:11
Musím sa Vám pochváliť, podarilo sa! 11 rokov po škole idem opäť študovať. Samozrejme externe. Prijali ma hneď na 2 VŠ a teraz mám dilemu, ktorú si vybrať. EU KE odbor Ekonomika a manažment podniku, alebo ísť študovať na Prešovskú univerzitu Manažment ľudských zdrojov alebo verejnej správy? Máte nejaké osobné skúsenosti? Skúste poradiť. Na rozhodnutie mám ešte týždeň. Ď.
Beja
Beja blahozelam:D Je to super, ja to takto taham uz druhy rok:D Nemam skusenosti ani s jednou z nich, ale skus si napisat vsetky KLADY a ZAPORY a uvidis, v ktorej oblasti mas vacsie uplatnenie. Ja sa priklanam k EU v KE:D
Janna
11.07.05,04:50
:D
tak to sa tesim
este asi nemas vysledky, vsak?

Mám, som už prijatá. Bolo to na internete.
beja
11.07.05,09:12
Ja by som poradila skúsiť obe a potom uvidíš. Poznám študenta, ktorý to tak vyriešil a na koniec skončil obe školy.:) Bola to Právnické fakulta a Ekonomická univerzita. Možno sa Ti to podarí. Držím palce k dobrému výberu.:)
Túto možnosť celkom vážne zvažujem. Verejnú správu som už vylúčila, keďže už 10 rokov účtujem v súkromnej sfére, nepredpokladám že sa niekedy zamestnám vo verejnej. Takže zostáva mi Ekonomika a manažment podniku alebo Manažment ľudských zdrojov. Sú to tak trochu podobné odbory, majú aj podobné predmety keďže v PO sa 3 roky študuje všeobecne manažment, až potom sa to zameria na tie ľudské zdroje. Len sa tak trochu bojím či sa tým štúdiom 2 VŠ naraz neuštvem. Ale veď keď ma z jednej vyhodia, pokračujem na druhej, nie? Alebo ak nejak vydržím 3 roky do Bc. potom budem pokračovať len po jednej. Ináč, v KE budem Ing. a v PO Mgr. Prečo?
beja
11.07.05,09:19
Beja prosím ťa, robila si normálne prijímačky? Lebo som počula, že do Prešova berú strašne málo študentov.
Prijímačky som robila na oboch školách z Matematiky, Angličtiny a Ekonomiky. Tento rok zobrali do Prešove plno študentov /interne 250, externe 200/, pretože si vytvorili Fakultu manažmentu a potrebujú ju rozbehnúť. Takže budeme viacmenej pilotný ročník. Doteraz zvykli mať iba jednu triedu verejnej správy alebo personálneho manažmentu ročne.
ALBO
12.06.07,09:06
Poraďáci potrebovala by som poraďiť, resp. získať bližšie info o Fakulte manažmentu UK (niečo z praxe zo štúdia a uplatnenia). Problém je totiž v tom, že syn asi bude prijatý na túto školu (ešte prebiehajú prijímačky ale on sa včera umiestnil na super mieste z prvej 400vky uchádzačov, takže je to reálne ). Problém je v tom, že ja neviem, čo bude mať v ruke , keď to skončí a vraj je to aj strašne ľahká škola, flakáreň. Syn je prijatý aj na mat-fyz fakultu UK na odbor informatika. Skončil gymnázium s matematickým zameraním.
čo by ste poradili ,aké mate skúsenosti alebo poznatky o týchto školach?Najmä mi ide o uplatnenie.
Gabi03
12.06.07,09:07
Poraďáci potrebovala by som poraďiť, resp. získať bližšie info o Fakulte manažmentu UK (niečo z praxe zo štúdia a uplatnenia). Problém je totiž v tom, že syn asi bude prijatý na túto školu (ešte prebiehajú prijímačky ale on sa včera umiestnil na super mieste z prvej 400vky uchádzačov, takže je to reálne ). Problém je v tom, že ja neviem, čo bude mať v ruke , keď to skončí a vraj je to aj strašne ľahká škola, flakáreň. Syn je prijatý aj na mat-fyz fakultu UK na odbor informatika. Skončil gymnázium s matematickým zameraním.
čo by ste poradili ,aké mate skúsenosti alebo poznatky o týchto školach?Najmä mi ide o uplatnenie.

mimotemy To je teda problém.... :D

PS: Inak gratulujem, určite si to zaslúži.