Monika C.
25.03.09,09:13
Poradáci prosím Vás o radu urobila som DP PO daň má platiť 294,- sk / do 500,- sk sa daň neplatí / ale do riadku som dala daň z úrokov 36,-sk/ čo na konci mi vyšlo že majú preplatok tých 36,- . Vyžiadám týćh 36,- od DÚ ? Ešte jedna otázočka ako to zaúčtujem na konci roka na jednu stranu 341 ale druhý účet ? aby sa mi to v súvahe vyrovnalo . Ďakujem za pomoc.
azla
25.03.09,08:22
Poradáci prosím Vás o radu urobila som DP PO daň má platiť 294,- sk / do 500,- sk sa daň neplatí / ale do riadku som dala daň z úrokov 36,-sk/ čo na konci mi vyšlo že majú preplatok tých 36,- . Vyžiadám týćh 36,- od DÚ ? Ešte jedna otázočka ako to zaúčtujem na konci roka na jednu stranu 341 ale druhý účet ? aby sa mi to v súvahe vyrovnalo . Ďakujem za pomoc.

Daň do 100,- Sk daňový úrad nevracia. Môžeš si to započítať na inú daň (po dohode.)
Nikde to neučtuješ. Už to máš naúčtované.
Predsa, ak Ti napr. z bankových úrokov zrážali daň v bankovom výpise, tak už vtedy si ju tam naúčtovala 341/221.
Ona - tá daň - je na účte 341 a čaká "na svoju príležitosť".:)
Monika C.
25.03.09,10:14
Dakujem pekne Anka to znamená, že ju budem môcť odčítať v inom roku keď to neviem použiť inde. Ešte raz dakujem.