gven75
25.03.09,09:29
Dobrý deň,
1.)
ja viem, že už to dávno malo byť, no chcela by som sa opýtať či za rok 2009 už mali byť podpísané nové tlačivá - vyhlásenie na zdanenie príjmov... lebo ja som dávala podpisovať do starého a tak neviem či je to chyba
2.)
časť VI. dám podpísať ak som dala potvrdenie, aj rzd a ak dáva 2 % tak to všetko zakrúžkujem a dám dátumy?
Ďakujem za odpovede :)
IVEB
25.03.09,08:35
Ak si nemala nového zamestnanca od 01.01.2009 tak môžeš naďalej použiť pôvodné tlačivá. A na poslednej strane tak ako uvádzaš označíš doklady , ktoré si vydala zamestnancom , dopíšeš dátum a musia sa tam zamestnanci podpísať. Ak posielaš poštou uvedieš to nižšie.
gven75
25.03.09,08:41
Ďakujeeem veľmi pekne prajem pekný dník :)))
ivka70
25.03.09,08:48
nam davali v praci podpisovat nove /vraj musia/, aj ked na starych boli este volne kolonky, menila sa na nich mena EUR.
gven75
25.03.09,09:17
ešte jedna otázka:
dôchodcovi mám dať podpísať vyhlásenie tiež? dám mu podpísať, že nenastali žiadne zmeny, to že prebral rzd a potvrdnenie a mám tam vyznačené, že je poberateľ predčasného dôchodku. Môže to tak byť?
gven75
25.03.09,09:25
pomôžete?????
halooooo
mzdarka renca
13.04.09,23:12
nam davali v praci podpisovat nove /vraj musia/, aj ked na starych boli este volne kolonky, menila sa na nich mena EUR.

Nie, nemusia sa nové vypisovať a podpisovať, mohli ste podpísať aj staré tlačivá. Ja som dávala podpísať staré tlačivá a kto mal vypísanú časť III. "Na zdaňovacie obdobie", tak tomu som dala vypísať a podpísať už nové tlačivo.
s-bosorka
27.05.09,17:50
Dobrý večer,
prijala som nového klienta, ktorý zamestnáva aj jednu pracovníčku na dohodu. Zatiaľ som so mzdami veľmi nepracovala tak si trošku neviem rady s jednou vecou.
Pracovníčka je na úrade práce a mesačne zarobí okolo 33 Eur. Od začiatku roka nemala podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov (myslím že bývalá účtovníčka na to nejak pozabudla), tak sa jej odvádzala daň z odmeny. Iného zamestnávateľa nemá a tak ma zaujíma či môže ešte podpísať vyhlásenie a hlavne s akým dátumom. Zrazenú daň jej vrátia po ročnom zúčtovaní dane?
Ivana 1511
28.05.09,04:38
Môže podpísať vyhlásenie. Pre teba bude najlepšie so súčasným dátumom a začneš jej uplatňovať od prvého vyplácania dohody od podpísania. Za minulé vyplatené dohody si toto uplatní v ročnom zučtovaní, kde jej bude daň vrátená.
s-bosorka
28.05.09,07:09
ďakujem pekne