robci
25.03.09,09:43
Dobry den,
mam ucet v PSS. Chcem sa spytat, ci je mozne vratit dan z urokov, cez danovy urad , podanim danoveho priznania. Co sa pocita do čiastkoveho zakladu dane? Uroky, statna premia, alebo aj vyska nasporenej sumy na ucte?
robci
25.03.09,08:44
prosim o odpoved
books
25.03.09,08:46
Dobry den,
mam ucet v PSS. Chcem sa spytat, ci je mozne vratit dan z urokov, cez danovy urad , podanim danoveho priznania. Co sa pocita do čiastkoveho zakladu dane? Uroky, statna premia, alebo aj vyska nasporenej sumy na ucte?

Píše sa iba suma úrokov na str.4 do riadku 2 DP B a zrazená daň do r. 98 na str.8 DP B.
Keď sa vypisuje tlačivo na stránke www.drsr.sk, tak ono Ťa navádza.
robci
25.03.09,08:50
ja som totiž prišiel na to, že je mozne ziadat o vratenie dane, az ked som podal danove priznanie typu A. Ked vyplnim typ B, musim do neho udavat udaje (prijem, dan) uz z predtym podaneho DP A, alebo do neho dopisem len veci z PSS? predpokladam, ze v DP B zaskrtnem policko, doplnujuce DP.
je to tak?
azla
25.03.09,08:50
Dobry den,
mam ucet v PSS. Chcem sa spytat, ci je mozne vratit dan z urokov, cez danovy urad , podanim danoveho priznania. Co sa pocita do čiastkoveho zakladu dane? Uroky, statna premia, alebo aj vyska nasporenej sumy na ucte?

Do príjmov uvádzaš úroky.
Skús pozrieť nižšie, je to sice pre dieťa ale podobnosť nájdeš ....
http://www.jozefmihal.blogspot.com/2008/01/podajte-daov-priznanie-za-svoje-diea.html
books
25.03.09,08:52
ja som totiž prišiel na to, že je mozne ziadat o vratenie dane, az ked som podal danove priznanie typu A. Ked vyplnim typ B, musim do neho udavat udaje (prijem, dan) uz z predtym podaneho DP A, alebo do neho dopisem len veci z PSS? predpokladam, ze v DP B zaskrtnem policko, doplnujuce DP.
je to tak?

Musí sa vyplniť tlačivo B a zahrnúť všetky príjmy a zaškrtne sa opravné daňové priznanie.
robci
25.03.09,08:58
zdanene uroky v banke sa povazuju za preddavkovu,alebo zrazkovu dan? alebo je to v DP B nejak odlisene?
books
25.03.09,09:03
zdanene uroky v banke sa povazuju za preddavkovu,alebo zrazkovu dan? alebo je to v DP B nejak odlisene?

Písala som to v príspevku č.3 - zrážková daň a do r. č.98 na str. č.8 DP B.
robci
25.03.09,09:21
dakujem za odpoved
este sa chcem spytat, ci je potrebne priznavat uplne vsetky uroky v kazdej banke, kde mam ucet, alebo postaci, ked si tam dam len z PSS..je to na mne? alebo mam povinnost uviest z kazdej banky?
robci
25.03.09,09:26
dakujem za odpoved.
chcem sa este spytat, ci je potrebne priznavat vsetky uroky z kazdej banky, kde mam ucty,alebo si mozem vybrat len PSS a priznat uroky len z nej. Je moja povinnost priznavat vsetky uroky? dakujem
books
25.03.09,09:29
dakujem za odpoved.
chcem sa este spytat, ci je potrebne priznavat vsetky uroky z kazdej banky, kde mam ucty,alebo si mozem vybrat len PSS a priznat uroky len z nej. Je moja povinnost priznavat vsetky uroky? dakujem

Daň z úrokov sa vracia ak je zrazená daň vyššia ako 100,00 Sk.
Musíte si spočítať úroky a aká je zrazená daň, alebo si len spravíte DP z výpisu PSS, záleží na Vás.
robci
25.03.09,16:03
a chcem sa este spytat, aku prilohu o vyske urokov a dane dam k danovemu priznaniu? staci vypis z PSS, alebo je potrebne vyplnit nejake specialne tlacivo, ktore v PSS potvrdia?
veronikasad
25.03.09,16:06
a chcem sa este spytat, aku prilohu o vyske urokov a dane dam k danovemu priznaniu? staci vypis z PSS, alebo je potrebne vyplnit nejake specialne tlacivo, ktore v PSS potvrdia?
Medzi povinnými prílohami k DP žiadny výpis nie je. Niektoré DU to napriek tomu pri preberaní daň.priznania požadujú.
Ak na tom bude tvoj DU, trvať dostatočným dokladom je výpis z účtu za rok 2008.
robci
25.03.09,16:09
takze ziedne tlacivo neexistuje, hej?
OľgaH
27.03.09,07:06
Všetko je tu pekne a prehľadne vysvetlené, no mňa by ešte zaujímalo ako je to v prípade, že neplnoletá dcéra pracuje na dohodu o brig. práci (roznáša letáky). Má podpísané vyhlásenie, takže jej daň nestŕhajú. Ja idem za ňu podať daň.priznanie FO typ B, z dôvodu vrátenia dane z úrokov PSS. Musím niekde informatívne do tohoto daň.prizn.uviesť aj jej príjem z dohody, keď sa pohybuje len okolo 15000 Sk/ rok?
books
27.03.09,07:15
Všetko je tu pekne a prehľadne vysvetlené, no mňa by ešte zaujímalo ako je to v prípade, že neplnoletá dcéra pracuje na dohodu o brig. práci (roznáša letáky). Má podpísané vyhlásenie, takže jej daň nestŕhajú. Ja idem za ňu podať daň.priznanie FO typ B, z dôvodu vrátenia dane z úrokov PSS. Musím niekde informatívne do tohoto daň.prizn.uviesť aj jej príjem z dohody, keď sa pohybuje len okolo 15000 Sk/ rok?

Nie.
OľgaH
27.03.09,07:34
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď !
Prajem príjemný deň.