amalka72
25.03.09,09:56
prosím pekne o radu...účtujem prvý x OZ... ide o OZ pri MŠ, ktoré pre deti z MŠ a ich rodičov usporiadalo fašiangový karneval a vianočné mecheche ;)
mám tu príjmy- dobrovoľné vstupné na tieto akcie a výdavky- občerstvenie, výzdoba, darčeky pre drobcov...treba vôbec podávať DP? ak áno, účtovať budem v JÚ a podám DP pre PO? ďakujem
anika
25.03.09,09:35
Podľa mňa ÁNO.
amalka72
25.03.09,11:12
ešte dodám, že združenie nebolo zakladané za účelom podnikania a nie je registrované na DÚ
helenka11
25.03.09,14:31
Problematika podanai daňového priznania v prípade právnickej osoby / aj OZ/je upravená v § 41 zák. č.595/2003 Z.Z o dani z prijmov v platnom znení.
Daňovník ktorý nie založený, alebo zriadený na podnikanie nemusí podať daňové priznanie, ak má iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a prijmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou /podľa § 43 zákona.
Občianske združenia n e m u s i a podať daňové priznanie ak majú iba:
- prijmy ktoré nie sú predmetom dane
- prijmy z ktorých sa daň vyberá zrážkou /podľa § 43 zákona/
- prijmy od dane oslobodené podľa § 13 ods.2 písm b/ - členské príspevky


Pekný deň
amalka72
25.03.09,15:12
Problematika podanai daňového priznania v prípade právnickej osoby / aj OZ/je upravená v § 41 zák. č.595/2003 Z.Z o dani z prijmov v platnom znení.
Daňovník ktorý nie založený, alebo zriadený na podnikanie nemusí podať daňové priznanie, ak má iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a prijmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou /podľa § 43 zákona.
Občianske združenia n e m u s i a podať daňové priznanie ak majú iba:
- prijmy ktoré nie sú predmetom dane
- prijmy z ktorých sa daň vyberá zrážkou /podľa § 43 zákona/
- prijmy od dane oslobodené podľa § 13 ods.2 písm b/ - členské príspevky


Pekný deň

ja myslím, že tieto príjmy nie sú predmetom dane, môžeš mi to odobriť prosím? ;) vďaka
helenka11
26.03.09,06:25
Ahoj,
v § 12 ZDP je presne uvedené čo je predmetom dane daňovníka, ktorý nie je založený, alebo zriadený na podnikanie. Určite máte zriaďovaciu listinu, v ktorej máte zadefinované aké združenie ste. Predpokladám že je to združenie rodičov, alebo iné združenie, ktoré nie je založené za účelom dosahovania zisku. Preto aj dobrovoľné vstupné by som zaradila ako príjem nepodliehajúci zdaneniu, považovala by som ho za dar pre združenie. A dary sú oslobodené. Členské príspevky tiež oslobodené/ § 13/. Vy vlastne prijaté fin.prostriedky vydávate pre deti. Je to všetko činnosť pre ktorú ste vznikli. Teda nedosahujete zisk. Aby si mala istotu dobre je pozrieť si ZDP § 2,12,13,41-s komentárom.
Pekný deň
amalka72
26.03.09,10:30
Ahoj,
v § 12 ZDP je presne uvedené čo je predmetom dane daňovníka, ktorý nie je založený, alebo zriadený na podnikanie. Určite máte zriaďovaciu listinu, v ktorej máte zadefinované aké združenie ste. Predpokladám že je to združenie rodičov, alebo iné združenie, ktoré nie je založené za účelom dosahovania zisku. Preto aj dobrovoľné vstupné by som zaradila ako príjem nepodliehajúci zdaneniu, považovala by som ho za dar pre združenie. A dary sú oslobodené. Členské príspevky tiež oslobodené/ § 13/. Vy vlastne prijaté fin.prostriedky vydávate pre deti. Je to všetko činnosť pre ktorú ste vznikli. Teda nedosahujete zisk. Aby si mala istotu dobre je pozrieť si ZDP § 2,12,13,41-s komentárom.
Pekný deň


ďakujem, veľmi si mi pomohla :)