boris99
25.03.09,10:12
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať aký doklad musí pracovník predložiť k mesačnému výkazu, ak počas mesiaca si uplatňuje 2 dni na pracovné voľno s náhradou mzdy - účasť na pohrebe rodiča a obstarávanie pohrebu podľa §141, ods.2, písm.d/2.
Ďakujem
drobeceva
25.03.09,09:14
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať aký doklad musí pracovník predložiť k mesačnému výkazu, ak počas mesiaca si uplatňuje 2 dni na pracovné voľno s náhradou mzdy - účasť na pohrebe rodiča a obstarávanie pohrebu podľa §141, ods.2, písm.d/2.
Ďakujem

Potvrdenie z mestského /obecného/ úradu o úmrtí člena rodiny.
katka50
25.03.09,09:16
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať aký doklad musí pracovník predložiť k mesačnému výkazu, ak počas mesiaca si uplatňuje 2 dni na pracovné voľno s náhradou mzdy - účasť na pohrebe rodiča a obstarávanie pohrebu podľa §141, ods.2, písm.d/2.
Ďakujem
Potvrdenie o konaní pohrebu a že on obstarával pohreb. Potvrdzuje to pohrebná služba, ktorá organizovala pohreb a je to na 1 potvrdení.
MIRKA111
25.03.09,10:19
Máme dve zamestnankyne sestry, zomrela im matka. Obe doniesli potvrdenie o tom, že vybavovali pohreb, jedna z obecného úradu a druhá z matriky, môžem dať odom 2 dni pracovné voľno z náhradou mzdy?
drobeceva
25.03.09,10:27
Máme dve zamestnankyne sestry, zomrela im matka. Obe doniesli potvrdenie o tom, že vybavovali pohreb, jedna z obecného úradu a druhá z matriky, môžem dať odom 2 dni pracovné voľno z náhradou mzdy?
Na 2 dni náhrady má nárok tá osoba, ktorá vybavuje pohreb. Predpokladám, že tu môže mať iba jedna zo sestier. Snáď sa ešte niekto vyjadrí.
Chobot
25.03.09,11:25
Na 2 dni náhrady má nárok tá osoba, ktorá vybavuje pohreb. Predpokladám, že tu môže mať iba jedna zo sestier. Snáď sa ešte niekto vyjadrí.

Pokiaľ obe sestry vybavovali pohreb a majú na to obe potvrdenie, tak majú nárok na voľno obe. Zákon nikde neobmedzuje, že pohreb môže vybavovať len jedna osoba.

Veď fakticky ide len o jeden deň (na deň pohrebu by mali nárok obe tak či tak), tak by som im takú ťažkú situáciu ešte nesťažoval neuznaním jedného dňa voľna tej jednej sestry.