Jarka
25.03.09,12:34
Pri prepočte bankového účtu v USD použijem kurz vyhláseny ECB deň pred uskutočnenou učt. operáciou, BU z 11.2.09 použijem kurz 10.2.09?
Jarka
30.03.09,05:28
Odpoviem si sama, ANO.
sans souci
04.04.09,06:54
preco nie 11.2.? nema toto platit az od 1.3.2009?
martinius
07.04.09,07:43
preco nie 11.2.? nema toto platit az od 1.3.2009?
Nie, nemôžeš používať počas roka 2 rôzne oceňovacie prístupy !!!
Džudi
25.05.09,11:40
Vrátim sa k otázke, ktorú zadala Jarka, použijem kurz ECB z predchádzajúceho dňa ako mám napr. poplatok odúčtovaný 31.3. tak sumu v USD prepočítam kurzom ECB 30.3. ? Neporozumela som odpovediam. Ďakujem za pomoc .
macula
25.05.09,12:17
Vrátim sa k otázke, ktorú zadala Jarka, použijem kurz ECB z predchádzajúceho dňa ako mám napr. poplatok odúčtovaný 31.3. tak sumu v USD prepočítam kurzom ECB 30.3. ? Neporozumela som odpovediam. Ďakujem za pomoc .

Od 1.1.2009 sa používa kurz ECB z predchádzajúceho dňa.Tak ako píšeš, ak máš poplatok odúčtovaný 31.3, tak použiješ kurz z 30.3.
babs
03.03.10,11:15
prosím vás, potrebujem poradiť ohľadne bankového účtu vedeného v HUF. Podnikateľ spravil vklad (pôžička) na novovzniknutý účet. Chcem sa spýtať, počas tých pár mesiacov, čo účet bol, som účtovala všetky položky - bankové poplatky, úroky atď, už spomínaným kurzom z predchádzajúceho dňa. Ale čo kurzové rozdiely?? Mám účtovať priebežne alebo by sa to malo robiť len na konci roka? teraz ku konci roku je účet v HUF nulový ale v EUR mi to hádže zostatok. To je ten kurzový rozdiel?
Neviem, či rozhoduje to, že účet na ktorý odtiaľ platby odišli bol tiež HUF..
Som z toho daka dopletená, vznikajú aj vtedy nejaké kurzové rozdiely??
faktúra v HUF, účet v HUF, úhrada na iný účet tiež vedený v HUF.
prosím poraďte, ako postupovať...
ďakujem..
babs
04.03.10,11:10
posuvam este raz..
Jarka
05.03.10,05:56
prosím vás, potrebujem poradiť ohľadne bankového účtu vedeného v HUF. Podnikateľ spravil vklad (pôžička) na novovzniknutý účet. Chcem sa spýtať, počas tých pár mesiacov, čo účet bol, som účtovala všetky položky - bankové poplatky, úroky atď, už spomínaným kurzom z predchádzajúceho dňa. Ale čo kurzové rozdiely?? Mám účtovať priebežne alebo by sa to malo robiť len na konci roka? teraz ku konci roku je účet v HUF nulový ale v EUR mi to hádže zostatok. To je ten kurzový rozdiel?
Neviem, či rozhoduje to, že účet na ktorý odtiaľ platby odišli bol tiež HUF..
Som z toho daka dopletená, vznikajú aj vtedy nejaké kurzové rozdiely??
faktúra v HUF, účet v HUF, úhrada na iný účet tiež vedený v HUF.
prosím poraďte, ako postupovať...
ďakujem..

Zostatok v cudzej mene na bank. učte sa prepočita kurzom v deň učt. závierky. Na bankovom učte v cudzej mene vznika kurzovy rozdiel , učtuje sa k dňu učtovnej zavierky t.j. 31.12. /563.AU/221 al. 221/663.AU/.
babs
06.03.10,09:36
a keď na bankovom účte nemám žiadny zostatok v HUF??
akurat tam mám eurový zostatok - mám to brať tak,že to je ten kurzový rozdiel, ktorý tam vznikol počas účtovania a ten zúčtovať??
a vznikajú kurzové rozdiely aj vtedy ak faktúra aj úhrada su v jednej mene??
Jarka
08.03.10,05:52
Kurzovy rozdiel na ucte 221 vznikol pocas uctovania v priebehu roka a je potrebne aby aj v hlavnej knihe EUR k 31.12. bola 0 tak ako na bankovom vypise v HUF= 0. Ano kurzove rozdiely vznikaju aj ked je faktura a uhrada v tej istej mene, ale tie sa zučtovavaju oproti uctom 311,321 priebezne ked vznikne uhrada. Na bankovom ucte v cudzej mene len k 31.12.
babs
10.03.10,16:04
uz v tom mam jasnejsie, vdaka za radu :-)