sassi
25.03.09,14:18
Ahoj Poraďáci - Pohoďáci!

Veľmi pekne prosím o radu. Neviem ako dosať DPH do denníka v správnej výške! Od stravovacej spoločnosti nakupujeme str.lístky, úhr. je na základe PZF a následne DD k PZF. Môj postup:

1/ PZF rozúčtovaná do položiek nasledovne:
a) 55% zamestnávateľ - VR Ceniny
b) 45% zamestnanci - VN ostatné
c) str.l. majiteľ - 9VRost
d) služby, poplatky DPH - 9VRost = rozúčtované na ZD a DPH

2/DD k PZF - rozúčtujem do položiek rovnako ako PZF, následne Záznam-Zálohové Fa-...

3/ A tu je problém: Keď zadám cez Záznam - Vyrovnať DPH - V pokladni mi síce správne vytvorí doklad, ale v peň.denníku mi okrem DPH zaúčtuje predmetné náklady, to znamená, že ich tam mám 2 x.
Prosím pomôžte, KDE ROBÍM CHYBU?
srska
25.03.09,15:15
chápem dobre?
PZF má dve položky napr: 100 ks lístkov za 2,70 eur = 270 s 0% Dph + služby napr: 27 eur s DPH = spolu 297,- eur. zlikviduješ PZF napr v hotovosti a máš to v pokladni ako V a deníku dve položky podľa predkontácie

Keď príde ostrá faktura prijmeš ju v položkách ako ZF a cez záznam odrátaš ZF t.j. k uhrade = 0 . V deníku to už potom nemáš. Chápem tvoj problém dobre? :confused:
babi2
25.03.09,16:07
Ahoj Poraďáci - Pohoďáci!

Veľmi pekne prosím o radu. Neviem ako dosať DPH do denníka v správnej výške! Od stravovacej spoločnosti nakupujeme str.lístky, úhr. je na základe PZF a následne DD k PZF. Môj postup:

1/ PZF rozúčtovaná do položiek nasledovne:
a) 55% zamestnávateľ - VR Ceniny
b) 45% zamestnanci - VN ostatné
c) str.l. majiteľ - 9VRost
d) služby, poplatky DPH - 9VRost = rozúčtované na ZD a DPH

2/DD k PZF - rozúčtujem do položiek rovnako ako PZF, následne Záznam-Zálohové Fa-...

3/ A tu je problém: Keď zadám cez Záznam - Vyrovnať DPH - V pokladni mi síce správne vytvorí doklad, ale v peň.denníku mi okrem DPH zaúčtuje predmetné náklady, to znamená, že ich tam mám 2 x.
Prosím pomôžte, KDE ROBÍM CHYBU?
Prečo účtuješ na zálohovej faktúre? Podľa mňa to je ten problém že to tam máš dva krát. Zálohovú faktúru si len nahodíš a uhradíš a potom keď ti príde vyúčtovacia faktúra, na tej účtuješ tak ako uvádzaš, a potom odpočítaš cez záznam zálohu.
sassi
26.03.09,07:05
Prečo účtuješ na zálohovej faktúre? Podľa mňa to je ten problém že to tam máš dva krát. Zálohovú faktúru si len nahodíš a uhradíš a potom keď ti príde vyúčtovacia faktúra, na tej účtuješ tak ako uvádzaš, a potom odpočítaš cez záznam zálohu.


Veľmi pekne ďakujem, naozaj tam bola tá chyba. Teraz je to už OK. Ešte raz vďaka. Prajem pekný deň!:)