ludka09
25.03.09,14:27
VSETKO MAM ZAUCTOVANE V PD, OKREM BANKY A MZDY.
STRAVNE SOM SI NASTUDOVALA Z VASEJ PORADY A NASLA SPOSOB, AJ BANKA MI JE ZDA SA JASNA, ALE ROZMYSLAM A ROZMYSLAM CI UROBIM SPRAVNE:CISTU MZDU ZAUCTUJEM V PD AKO VOZD, ODVODY SPOLU ZA ZAMESTNANCA AJ ZAMESTNAVATELA AKO VOZD. ALE NEMALA BY SOM TO NEJAKO CLENIT KOLKO ZA ZAMESTNANCA A KOLKO ZA ZAMESTNAVATELA?
PORADTE KTO POZNA JU, NEVIEM PRECO HO TAK NAZVALI.
SMatilda
25.03.09,13:40
Ja som dávala odvody za zamestnávateľa do réžie, odvody za zamestnanca do miezd a odvody za podnikatela do odvodov. Pri daňovej kontrole mi daňováčka povedala že všetko sú odvody. Nuž tak buď múdra:mad: Ale bolo to už pár rokov dozadu. Určite sa ozve niekto ktomá aktuálnejšie informácie.
veronikasad
25.03.09,14:11
VSETKO MAM ZAUCTOVANE V PD, OKREM BANKY A MZDY.
STRAVNE SOM SI NASTUDOVALA Z VASEJ PORADY A NASLA SPOSOB, AJ BANKA MI JE ZDA SA JASNA, ALE ROZMYSLAM A ROZMYSLAM CI UROBIM SPRAVNE:CISTU MZDU ZAUCTUJEM V PD AKO VOZD, ODVODY SPOLU ZA ZAMESTNANCA AJ ZAMESTNAVATELA AKO VOZD. ALE NEMALA BY SOM TO NEJAKO CLENIT KOLKO ZA ZAMESTNANCA A KOLKO ZA ZAMESTNAVATELA?
PORADTE KTO POZNA JU, NEVIEM PRECO HO TAK NAZVALI.Účtovanie miezd v JU :
- čistá mzda = VOZD v členení mzdy
- daň zo záv.činnosti /zrážková aj preddavková/ = VOZD v členení mzdy
- prijatá úhrada z DU za daňový bonus = storno VOZD v členení mzdy
- poistné - rozdelíš na 2 riadky :
- poistné zrazené zamestnancovi = VOZD v členení mzdy
- poistné hradené zamestnávateľom = VOZD v členení poistné
Výšku poistného za zamestnanca aj zamestnávateľa zistíš z mesačných výkazov
ludka09
25.03.09,14:42
DAKUJEM VELMI PEKNE ZA ODPOVED NO PO DECI CERVENEHO MI TO ZACALO ZASE PALIT, S TYM ZE UZ TO MAM ZAUCTOVANE.PROBLEM SOM MALA AKO UROBIT V MRP KODY PRE ZAUCTOVANIE MZDY, ALE STACI LEN UVAZOVAT A DELIT CO JE CO.
SOM RADA ZE MAM VO VAS TAKU OPORU.DAKUJEM
wagner
25.03.09,16:02
A nemala si poďakovať aj tomu deci červenému?
SMatilda
25.03.09,17:03
A máme recept- keď nám to nebude páliť tak nie gingo bilobu ale deci červeného:D
evina
25.03.09,17:10
A máme recept- keď nám to nebude páliť tak nie gingo bilobu ale deci červeného:D

Veru niekedy sa po ňom uľaví ;) Ginko zlepšuje pamäť červené náladu :D, tak radšej na tie nervy :)
Zita5
25.03.09,17:28
Veru niekedy sa po ňom uľaví ;) Ginko zlepšuje pamäť červené náladu :D, tak radšej na tie nervy :)

...niekedy nepomôže ani GINKO:D:)
azla
25.03.09,17:34
...niekedy nepomôže ani GINKO:D:)

Možno je to niekedy dobré.:D:)
Veľa pamätať, je niekedy na škodu.:D:---:)