Mihaly
25.03.09,14:37
16. februara som utrpela pracovny uraz a od 17.-ho som na PN.Dnes mi volal sef a povedal ze treba prerusit PN,lebo ak to neurobim tak ma vyhodia z prace.Vraj musim na par dni na dovolenku a potom sa zasa mozem dat vypisat ... ked to tak nebude,tak daju pokutu firme a potom zas firma mne(vyhadzov).Mam zlomeny prst takze sa do prace naozaj nemozem vratit.
Ak PN prerusim nebudem mat narok na bolestne,alebo preco vlastne chcu toto :confused:
Za odpovede dakujem.

__________________________________________________ _________________Hela.
alex111
27.03.09,07:14
netuším prečo toto chcú, ale podľa paragrafu 64 ti počas PN výpoveď dať nemôžu.
gabriela2579
27.03.09,07:20
16. februara som utrpela pracovny uraz a od 17.-ho som na PN.Dnes mi volal sef a povedal ze treba prerusit PN,lebo ak to neurobim tak ma vyhodia z prace.Vraj musim na par dni na dovolenku a potom sa zasa mozem dat vypisat ... ked to tak nebude,tak daju pokutu firme a potom zas firma mne(vyhadzov).Mam zlomeny prst takze sa do prace naozaj nemozem vratit.
Ak PN prerusim nebudem mat narok na bolestne,alebo preco vlastne chcu toto :confused:
Za odpovede dakujem.

__________________________________________________ _________________Hela.

v žiadnom prípade neprerušovať PN
ivka70
27.03.09,07:24
asi sa pri PN nad urcity pocet dni ten pracovny uraz klasifikuje ak otazky alebo cosi podobne ..a maju z toho bobky.

V ziadnom pripade neprerusuj PN.
Pokial pracovny uraz nebol zavineny tebou, tak ti firma bude doplacat uslu mzdu pocas PN, takto by si prisla o peniaze za zvysne dni.

Pokial sa vyhrazat neprestanu, zacni sa vyhrazat aj ty inspektoratom prace :)
willma
27.03.09,08:27
Ja len praktické otázky: spísal s tebou niekto záznam o úraze? ak nie chyba, ale zamestnávateľa a nie tvoja.
Boli pri úraze svedkovia? ak hej tak opäť je to v prospech teba-aj keď predpokladám, že sa budú obávať o pracovné miesto. A ako písali predo mnou PN v žiadnom prípade na vlastnú žiadosť neprerušuj, riaď sa pokynmi lekára. A tvoju situáciu určite rieši aj teplý bonz na príslušný inšpektorát práce, lebo záznam o úraze mal byť už zaslaný do 8 dní od začatia PN.
VERONIKA6
27.03.09,08:32
Ja len praktické otázky: spísal s tebou niekto záznam o úraze? ak nie chyba, ale zamestnávateľa a nie tvoja.
Boli pri úraze svedkovia? ak hej tak opäť je to v prospech teba-aj keď predpokladám, že sa budú obávať o pracovné miesto. A ako písali predo mnou PN v žiadnom prípade na vlastnú žiadosť neprerušuj, riaď sa pokynmi lekára. A tvoju situáciu určite rieši aj teplý bonz na príslušný inšpektorát práce, lebo záznam o úraze mal byť už zaslaný do 8 dní od začatia PN.
Pokiaľ nie je záznam o pracovnom úraze spísaný a je vyznačený na DPN,
takúto DPN bez záznamu o pracovnom úraze nezoberie ani sociálka po 10. dni DPN.