blavaciko
25.03.09,14:54
Zdravim,
moj napad sa tyka webhostingu v podstate ale outsourcing. V skratke, prenajmem si niekde webhosting priestor a tento by som dalej prenajimal mensim alebo neziskovym organizaciam za minimalny poplatok.
Je to pravne v poriadku takyto v podstate podnajom webhostingu?
Aky to je priblizne druh podnikania? Co treba uviest do zivn. listu?
Dakujem
Bastian
25.03.09,14:02
Je to bežná činnosť. Takých čo ponúkajú hosting cez iného je veľa.

Daj si tam tieto činnosti:
veľkoobchod a maloobchod v rozsahu voľnej živnosti
činnosti súvisiace s prevádzkou počítačov
sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti
sprostredkovanie služieb v rozsahu voľnej živnosti
reklamná, propagačná a informačná činnosť
poradenstvo v oblasti hardwaru a softwaru

Druhá vec je, či budeš veideť konkurovať cenou...
Bastian
25.03.09,14:14
Založiť takú firmu nie je žiadny problém a nie sú na to potrebné ani veľké peniaze.

Podpíšeš s poskytovateľom zmluvu, v ktorej bude stanovené že čo a ako. Hosting budeš môcť ponúkať pod svojim menom. Meno firmy, ktorá bude ozajstným poskytovateľom služby bude pre Tvojich klientov skrytá. Cenu si stanovíš akú chceš... ale konkurencia je v tomto biznise veľká. Oslov takú firmu a popýtaj sa ich...
Bastian
25.03.09,14:22
Z cien, za ktoré je hosting ponúkaný dostaneš za získaných záujemcov zľavu cca 20%, nad 25 zľavu 30%, nad 100 domén 40%.
dragan.michal
20.04.09,13:25
Napriklad ja ako tvorca www som si dohodol vztah s jednou nemenoanou firmou a cim viacej domen zaregistrujem a aj webhostingov mam vyssiu zlavu, napr pri 100 domenach mam 50% naspat
pmajster
15.03.10,13:41
zdravim,
v pripade ze mam k dispozicii svoj vlastny server alebo virtualny server a chcem na nom umiestnit stranky svojich klientov, resp. ponuknut im tam webhosting, ktora zo zivnosti sa na to hodi?